پیش بینی بازار طلا در ایام آینده

پیش بینی بازار طلا در ایام آینده

سیمان: قیمت طلا و سكه امروز نسبت به روز گذشته افزایش یافت؛ به طوریكه سكه تمام طرح جدید، چهار میلیون و ۶۸۰ هزار تومان داد و ستد شد و بگفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، احیانا تقاضا در چند روز پایانی سال افزایش می یابد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در حالیكه روز گذشته، سكه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۱۷ هزار تومان بود، امروز این قیمت با افزایش ۶۳ هزار تومانی به چهار میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید.
همین طور سكه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، نیم سكه دو میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و ربع سكه یك میلیون و ۶۴۰ هزار تومان در بازار امروز قیمت داشت و سكه گرمی باز ۸۶۵ هزار تومان بوده است كه هر كدام در مقایسه با روز گذشته، شاهد افزایش قیمت بودند.
در این راستا ابراهیم محمدولی - رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران - به ایسنا، اظهار داشت: قیمت طلا در بازار داخلی طی هفته گذشته نوسان داشت اما این نوسانات خیلی آزار دهنده نبود و گاهی كاهش و گاهی افزایش قیمت داشتیم. قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی هم در این هفته با نوسان روبرو بود و هم اكنون هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۰۱ دلار است.
به قول وی، بااینكه قیمت طلا نسبت به گذشته كمی كاهشی بوده، اما در ایام اخیر درصد كمی افزایشی شده است. برای مثال در حالیكه روز گذشته طلای ۱۸ عیار به ۴۰۵ هزار تومان هم رسیده بود، امروز قیمت آن به ۴۲۰ هزار تومان رسید. همین طور یك مثقال طلای ۱۷ عیار، یك میلیون و ۸۲۲ هزار تومان و یك گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار قیمت داشته است.
محمدولی با اشاره به اینكه بازار طلا از اول هفته تابحال نسبت به هفته گذشته نوساناتی داشته اما چندان آزار دهنده و التهاب آور نبوده است، اظهار داشت: اگر سیاست اقتصادی كه در بحث ارز بوده به جهت اینكه بتواند بازار را هدایت كند، ادامه یابد و به خوبی رخ دهد، طبیعتاً نباید التهابی داشت باشیم و طلا باید در همین رنج قیمت داد و ستد شود و در هفته پیش رو كه هفته پایانی سال است آرامش در بازار وجود داشته باشد كه مردم بتوانند به راحتی هر آنچه نیاز دارند خریداری كنند.
او درباره پیش بینی تقاضای طلا در ایام پایانی سال اظهار نمود: مردم ما از گذشته سنت هایی داشتند، اینكه هر زمان در بازار آرامش است و فرصت دارند، خرید انجام دهند. البته امكان دارد مثل تقاضا گذشته نباشد اما تقاضا در همه اصناف بازار درصدی افزایش پیدا كرده كه طلا هم مستثنی از این قضیه نیست. با این وضعیت دادوستد بازار، اگر در بحث اقتصادی آرامش در بازار باشد، امكان دارد تقاضا در چند روزی كه تا آخر سال باقی مانده، نسبت به بقیه روزهای سال افزایش پیدا كند.1397/12/24
00:40:20
5.0 / پنج
3965
تگهای خبر: ارز , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیمان سیمان