یك مقام مسئول خبر داد؛

پیشرفت روند تسهیلات مسكن مهر پردیس، پرداخت ۹۰ درصد تسهیلات

پیشرفت روند تسهیلات مسكن مهر پردیس، پرداخت ۹۰ درصد تسهیلات

سیمان: رئیس اداره كل تسهیلات تبصره ای بانك مسكن از سرعت گیری روند پرداخت تسهیلات مسكن مهر در شهر جدید پردیس آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از بانك عامل بخش مسكن، ندا كسری كرمانشاهی با اشاره به اینكه روند پرداخت تسهیلات مربوط به پروژه های مسكن مهر در شهر جدید پردیس از روند پیشرفت فیزیكی پروژه ها پیشی گرفته است، اظهار نمود: بررسی ها نشان داده است مجموع تسهیلات پرداخت شده به پروژه های طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس به بیشتر از ۹۰ درصد تسهیلات پیش بینی شده برای پروژه های تعریف شده رسیده و این در شرایطی است كه بنظر می رسد پیشرفت فیزیكی پروژه های مسكونی این شهر در مرز ۸۰ درصد قرار گرفته است.
وی افزود: مطابق با بررسی ها روند ساخت و ساز در شهر جدید پردیس طی مدت اخیر سرعت گرفته است. یكی از مهم ترین دلیلهای تسریع روند ساخت و سازها در این شهر جدید، یارانه مناسبی است كه از طرف دولت برای پروژه های مسكونی آن در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره كل تسهیلات تبصره ای این بانك با اشاره به اینكه اختصاص یارانه مناسب از طرف دولت به پروژه مسكن مهر این شهر جدید منجر به افزایش سرعت گیری خدمات رسانی شده اظهار نمود: علاوه بر این، مطابق با مصوبه ای از طرف دولت، متقاضیانی كه واحدهای مسكن مهر آنها در شهر جدید پردیس آماده شده اما آورده نقدی اولیه آنها كمتر از سطح مورد نظر بوده بعنوان مثال فقط ۲ میلیون تومان به پروژه پرداخت كرده اند و با وجود اخطارهای گوناگون برای افزایش سطح آورده نقدی، تابحال اقدامی نكرده اند، از فهرست متقاضیان مؤثر حذف می شوند و به جای آن متقاضیان دیگری كه آورده نقدی شأن به اندازه ارقام اعلام شده از طرف شركت عمران شهر جدید پردیس است، در این پروژه ها جایگزین می شوند. این جا به جایی موجب می شود سرعت تكمیل واحدهای مسكونی مهر در شهر جدید پردیس افزایش پیدا كند و مراحل نهایی برای خاتمه این پروژه ها بدون معطلی طی شود.
به گفته وی در نتیجه، روند تكمیل وجوه متقاضیان سرعت گرفته و به بیشتر از ۹۰ درصد رسیده است.
كرمانشاهی با اشاره به اینكه تكمیل وجوه متقاضیان طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس منجر به باز شدن دست سازنده ها به لحاظ تأمین مالی شده است، اشاره كرد: از جانب دیگر سازنده هایی كه به هر دلیلی پروژه های آنها پیشرفت مناسبی نداشته و راكد مانده است خلع ید شدند و سازنده دیگری با كارنامه كاری قابل قبول جای آنها را گرفته است. این تحول فنی در مسكن مهر پردیس باز به نوبه خود نقش قابل توجهی در سرعت گیری روند ساخت و سازها داشته است.
وی از اختصاص تخفیف و اعتبار لازم برای سازندگان پروژه های مسكن مهر باز آگاهی داد و اضافه كرد: برای تكمیل پروژه های شهر جدید پردیس تخفیفات و اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است بعنوان مثال سازندگان برای برخی تجهیزات همچون موتور آسانسور، رادیاتور، پكیج و … از امكاناتی همچون خرید اقساطی یا خرید به قیمت عمده برخوردار شده اند.

1397/12/19
22:44:41
5.0 / پنج
4274
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان