سهم ۵۸ درصدی تأمین سرمایه در گردش از تسهیلات بانكی

باز هم صنعتی ها بیشترین وام را گرفتند

باز هم صنعتی ها بیشترین وام را گرفتند

به گزارش سیمان بانك ها امسال ۳۱۶ هزار میلیارد تومان معادل ۵۸ درصد از كل تسهیلات را برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت كرده اند كه بیشتر از ۳۸ درصد آن به بخش صنعت و معدن تعلق گرفته است و بعد از آن خدمات، بازرگانی و كشاورزی قرار دارند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بانك مركزی آمار تسهیلات عرضه شده از جانب بانك ها در ۱۰ ماهه سال جاری را عرضه كرده اند كه بر مبنای آن، بیشتر از ۵۸ درصد از كل تسهیلات عرضه شده در این مدت مربوط به بخش تأمین سرمایه در گردش بوده كه رقم آن به حدود ۳۱۶ هزار میلیارد تومان می رسد.
این در شرایطی است كه تسهیلات عرضه شده به سایر بخش ها در مجموع، اندكی بیشتر از ۴۱ درصد بوده است.

صنعت، خدمات و بازرگانی بیشترین تسهیلات بانكی را گرفتند
اما در بین تسهیلات عرضه شده برای تأمین سرمایه در گردش، بیشترین میزان این تسهیلات را بخش صنعت و معدن دریافت كرده است؛ به صورتی كه از مجموع ۳۱۶ هزار میلیارد تومان عرضه شده، بیشتر از ۱۲۱ هزار میلیارد تومان آن به این بخش رسیده كه حدود ۳۸ درصد تسهیلات پرداختی برای تأمین سرمایه در گردش را شامل می شود.
بعد از بخش صنعت و معدن، بیشترین تأمین سرمایه در گردش به بخش خدمات تعلق گرفته كه این بخش در ۱۰ ماهه نخست سال جاری بیشتر از ۱۰۵ هزار میلیارد تومان و حدود ۳۳ درصد این تسهیلات را به خود مختص كرده است.
بخش بازرگانی هم در این مدت بیشتر از ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تأمین سرمایه در گردش دریافت كرده اند كه سهم این بخش از دریافت این نوع از تسهیلات ۱۶ درصد بوده است.

كشاورزی فقط ۸ درصد!
تأمین سرمایه در گردش از جانب بانك ها برای بخش كشاورزی هم در این ۱۰ ماه، حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان بوده كه حدود هشت درصد از تسهیلات این بخش را به خود مختص كرده است.
در این میان بخش ساختمان فقط ۹، ۸۰۰ میلیارد تومان برای تأمین سرمایه در گردش دریافت كرده كه سه درصد از تسهیلات این بخش را تشكیل می دهد.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، برپایه آمار بانك مركزی تسهیلات پرداختی بانك ها طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۷ به بخش های اقتصادی ۵۳۸ هزار میلیارد تومان بوده كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان و معادل ۱۶.۴ درصد افزایش داشته است.1397/12/01
14:37:58
5.0 / پنج
4151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان