تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

جگووار هم پای خویش را از بریتانیا بیرون كشید!

جگووار هم پای خویش را از بریتانیا بیرون كشید!

به گزارش سیمان به نظر می آید كه شركت جگووار لندرور هم می خواهد تولید خودرو و محصولات خویش را در بریتانیا به دلیل وضعیت نامشخص توافق بریگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متوقف اعلام نماید.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تابحال نتوانسته است پیش نویس توافق خروج این كشور از اتحادیه اروپا را در پارلمان انگلیس به تصویب برساند و ازاین رو می توان اظهار داشت كه طرح بریگزیت با شكست روبرو شده و وضعیت نامعلومی در پیش روی این كشور قرار دارد، خیلی از شركت های خودروسازی در جهان همچون شركت های ژاپنی نظیر هوندا و نیسان موتورز تصمیم گرفته اند كه به صورت موقت تولید خودرو و محصولات خویش را در این كشور متوقف كنند.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت موتور ۱، هم از آن حكایت می كند كه شركت خودروسازی جگوار لندرور هم اعلام نموده است تحت تأثیر وضعیت نامعلوم و نامشخص توافق بریگزیت و همینطور احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا كه تبعات منفی گسترده را به دنبال خواهد داشت، تولید محصولات خویش را در ماه های آینده متوقف خواهد نمود.
این شركت كه محصولاتش را در كارخانه های كسل برومویچ و سولی هال (Solihull) به تولید می رساند، به دنبال تشدید و افزایش نگرانی خیلی از سرمایه گذاران و شركت های فعال در حوزه های مختلف به ویژه صنعت خودروسازی در نظر دارد كه همچون برخی دیگر از خودروسازان، توقف تولید خودروهایش در كارخانه های فعال در این كشور را به صورت رسمی اعلام نماید.
این خبر توقف خودروهای جگوار لندروور روی فعالیت و تولید هر سه كارخانه این شركت در بریتانیا و همینطور كارخانه تولید پیشرانه آن در شهر ولورهمپتون تأثیرگذار خواهد بود. البته لازم به ذكر است كه این شركت كارخانه هایی در كشورهای برزیل، چین و هند هم دارد كه مساله بریگزیت روی آنها تأثیر چندانی نخواهد گذاشت.
یكی از سخنگویان این شركت كه از سال ۲۰۰۸ میلادی به گروه صنعتی و خودروسازی هندی تاتاموتورز (Tata Motors) متعلق می باشد، خاطرنشان كرده است كه از موفقیت و پیروزی در توافق بریگزیت و عرضه توافق و پیش نویسی مناسب برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ناامید شده ایم و این طور كه به نظر می آید دیگر راهكار و دلیلی برای ماندن و تولید در این كشور برای ما باقی نمانده است.
البته در اینجا باید اظهار داشت كه مساله بریگزیت تنها مشكلی نیست كه جگوار لندرور با آن روبرو شده است، بلكه این شركت تحت تأثیر كاهش تقاضا و استقبال مشتریان برای خرید خودروهای دیزلی در طول یك سال قبل باعث شد این خودروساز با ضرر و زیان گسترده ای مواجه شود و به همین ترتیب هم هزاران شغل از بین رفت.1397/11/16
15:16:00
5.0 / پنج
4839
تگهای خبر: تولید , عرضه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان