یك مقام وزارت خارجه هند خبر داد:

شروع به كار دفتر شركت هندی اپراتور بندر شهید بهشتی در چابهار

شروع به كار دفتر شركت هندی اپراتور بندر شهید بهشتی در چابهار

به گزارش سیمان مدیركل یكی از ادارات وزارت امور خارجه هند، از افتتاح دفتر اپراتوری شركت هندی IPGL در بندر شهیدبهشتی چابهار اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، دیپاك میتال در نشست كمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار اضافه كرد: نشست سه جانبه ایران، هند و افغانستان یك واقعه بسیار خوب، تاریخی و به یادماندنی است.
وی تصریح كرد: آنچه در كمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار انجام می شود، تولید طرح و برنامه است تا سه كشور ایران، هند و افغانستان، نقش مناسبی در حمل و نقل و لجستیك منطقه داشته باشند.
این مقام مسئول در دولت هندوستان، با اشاره به افتتاح دفتر شركت اپراتوری IPGL در بندر چابهار ابراز امیدواری كرد: این شركت اپراتوری، بزودی برنامه عملیاتی اش را در ایران شروع كند.
مدیركل وزارت امور خارجه هندوستان، بندر چابهار را دروازه ملل و نقطه ارتباطی خیلی خوب بین ایران، جنوب اوراسیا، هندوستان، افغانستان و البته كشورهای آسیای مركزی عنوان نمود.
وی تصریح كرد: نشست كمیته پیگیری اجرایی سازی توافق نامه بین المللی چابهار، به بررسی بیشتر پروتكل ها در این زمینه می پردازد و تعیین می كند سه كشور اصلی در این توافق نامه، چگونه نقش موثرتری در توسعه تجاری و بازرگانی دریایی داشته باشند.
موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه بین كشورهای ایران، هند و چابهار، با هدف تسریع، تسهیل و ارتقای ترانزیت چابهار و اتصال كشور هند و افغانستان به كشورهای آسیای میانه با استفاده از بندر چابهار، توسعه صادرات سه كشور و تولید كریدور بین المللی بین كشورهای مذكور در خردادماه سال ۱۳۹۵، به امضای روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند رسید.

1397/10/05
14:19:55
5.0 / پنج
3887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان