قیمت مرغ كاسته می شود

قیمت مرغ كاسته می شود

سیمان: اجرای طرح عرضه گوشت برزیلی، مرغ منجمد و تخم مرغ دولتی از روز جاری عاملی شده است تا قیمت مرغ تازه كیلویی ۷۰۰ تا هزار تومان كم شود.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، از روز گذشته (دوشنبه) بنا بر اعلام اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، مرغ منجمد، تخم مرغ دولتی و گوشت برزیلی توسط واحدهای صنفی این اتحادیه توزیع میگردد.

این اقدام در حالی صورت گرفته است كه قیمت مرغ، گوشت و تخم مرغ طی چند روز گذشته، روند صعودی به خود گرفته است و كار را به جایی رساند كه حتی مرغ و تخم مرغ رفته رفته از سبد برخی خانواده ها در حال خروج بود.

لازم به ذكر است كه عرضه دولتی این سه قلم محصول پروتئینی حدود ۱۰ روز گذشته از طرف شركت امور پشتیبانی دام در بعضی از میادین میوه و تره بار شروع شده بود، اما این اقدام صرفه چندانی نداشت و از افزایش قیمت ها جلوگیری نكرد.

اما بررسی های میدانی ایسنا از سطح شهر حكایت از آن دارد كه قیمت مرغ گرم تازه نسبت به گذشته حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان كاهش داشته است و پیش بینی میگردد این روند كاهشی در ایام آینده برای مرغ ادامه داشته باشد.

نكته قابل توجه در این میان آن است كه واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه می توانند به صورت اختیاری به تهیه و عرضه دولتی این سه قلم محصول پروتئینی بپردازند و این امر سبب شده است كه تمام واحدهای صنفی به عرضه دولتی این محصولات نپردازند و مردم باز در تمام مناطق تهران آن چنان خواستار این مساله نیستند كه با عنایت به این موارد می توان ادعا نمود كه افت قیمت مرغ به واسطه جو روانی به وجود آمده از این طرح بوده است.

در این رابطه مهدی یوسف خانی - رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - به ایسنا، اظهار داشت: محصولات پروتئینی مورد نظر از طرف پشتیبانی امور دام، در اختیار واحدهای صنفی قرار داده خواهد شد و این مساله عاملی شده است تا از روز گذشته قیمت مرغ روند نزولی به خود بگیرد.

وی اشاره كرد: حدود ۱۰ روز گذشته طرح از طرف پشتیبانی امور دام شروع شده است، اما به سبب این كه در تمام سطح شهر، فراگیری عرضه وجود نداشت، تاثیری بر قیمت ها نداشت.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در ادامه، اشاره كرد: هم اكنون قیمت مرغ گرم با اجرای این طرح از قیمت ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان به ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان كاهش یافته و پیش بینی میگردد این روند كاهشی قیمت مرغ تازه ادامه یابد.

او در پاسخ به این سوال كه آیا در آینده نزدیك قیمت گوشت، مرغ و تخم مرغ به دنبال اجرای این طرح روند نزولی به خود بگیرد، اشاره كرد: به صورت حتم در ایام آینده قیمت این سه قلم محصول پروتئینی كاهش خواهد داشت، چونكه فاصله قیمت نرخ آزاد و دولتی این سه قلم بسیار زیاد است.

در این راستا، فردی كه برای خرید مرغ به یكی از واحدهای صنفی سطح شهر مراجعه نموده بود، در گفت وگو با ایسنا، بیان كرد: گوشت برزیلی، مرغ منجمد و تخم مرغ دولتی در تمامی واحدهای صنفی وجود ندارد و در بعضی از موارد مشاهده كرده كه تخم مرغ دولتی وارداتی با وجود داشتن تاریخ انقضاء دارای بوی نامطبوعی است و عملا فاسد شده است.
1397/10/04
14:45:36
5.0 / پنج
4708
تگهای خبر: عرضه , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیمان سیمان