مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی البرز مطرح كرد؛

بازار پوشاك ایران در انحصار چشم بادامی ها!

بازار پوشاك ایران در انحصار چشم بادامی ها!

سیمان: مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی البرز اظهار داشت: تولیدكنندگان داخلی باید انحصار بازار پوشاك را به دست بگیرند.


محمد امین فرشی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: متاسفانه بازار پوشاك ایران در انحصار كشورهایی مثل چین و تركیه است و این به ضرر تولیدكنندگان داخلی است. باید شرایطی احداث شود كه تولیدكنندگان ایرانی مجدداً بازار پوشاك را از آن خود كنند و از این طریق علاوه بر درآمدزایی، نقش خود در اشتغالزایی را ایفا كنند.
وی توضیح داد: به جهت اینكه بازار پوشاك از انحصار دیگر كشورها خارج شود، واحدهای تولیدی باید با بالابردن كیفیت و قیمت گذاری مناسب، در فضای رقابتی موجود پیروز شوند. در البرز و دیگر استان های كشور واحدهای نساجی و تولیدی پوشاك مطرحی فعالیت دارند كه باید با پشتیبانی از آنها زمینه رفع نیازهای داخلی را فراهم نماییم.
فرشی توضیح داد: در كنار تولید پوشاك با كیفیت، رسانه ها خصوصاً صدا و سیما باید فرهنگ مصرف كالای داخلی را در میان مردم نهادینه كنند تا بازار داخلی رونق بگیرد.
وی با تاكید بر لزوم حفظ اشتغال و پشتیبانی از ظرفیت های تولیدی موجود اظهار داشت: در شرایط فعلی پشتیبانی از واحدهای تولیدی موجود جهت حفظ و تداوم فعالیت آنها اولویت مسئولان است. امروز باید كاری نماییم واحدهای تولیدی علاوه بر تامین نیاز موجود ظرفیت های صادراتی خودرا بالا برند تا از این طریق ارزآوری به كشور صورت بگیرد.
این مسئول اظهار نمود: هم اكنون وضعیت واحدهای صادراتی خوب است و باید شرایطی فراهم نماییم كه ظرفیت تولید آنها افزایش یابد. باید بتوانیم از تحریم ها برای دست یابی به خودكفایی استفاده نمائیم در غیر این صورت وضعیت رضایت بخشی در انتظار ما نخواهد بود.

1397/08/29
14:55:39
5.0 / پنج
4178
تگهای خبر: ارز , ایران , بازار , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان