یك مقام مسئول شركت ملی نفت:

شیوه‎نامه جدید ایمنی فرودگاهی در صنعت نفت تدوین شد

شیوه‎نامه جدید ایمنی فرودگاهی در صنعت نفت تدوین شد

سیمان: مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ اس یی) شركت ملی نفت ایران از تدوین شیوه‎نامه جدید ایمنی و آتش نشانی فرودگاهی برای همه مناطق عملیاتی صنعت نفت اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از شركت نفت فلات قاره ایران، مانی عبدالله‎زاده مسئله هوانوردی و فرودگاهی در شركت ملی نفت ایران و بخصوص شركت نفت فلات قاره را مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شركت ملی نفت تاكید فراوانی برای افزایش ایمنی هوانوردی در این صنعت و پیگیری مشكلات تا مرتفع ساختن كامل آنها داشته اند.
وی همینطور از تدوین شیوه نامه جدید ایمنی و آتش نشانی فرودگاهی برای همه مناطق عملیاتی صنعت نفت اطلاع داد و اظهار داشت: این شیوه نامه كه بزودی ابلاغ می گردد كمك شایانی به‎منظور ساماندهی مشكلات و چالش های ایمنی در این زمینه خواهد بود.
در ادامه ایمان شیریان پور، رئیس واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ اس یی) شركت نفت فلات قاره در گزارشی به بیان وضع ایمنی زمینی فرودگاه های ملكی این شركت در مناطق عملیاتی سیری، لاوان و بهرگان پرداخت.
وی با بیان این‎كه مبحث ایمنی فرودگاه، هم در فلات قاره و در شركت ملی نفت همسو با تولید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اظهار داشت: در این زمینه كمیته استانداردسازی فرودگاه های ملكی شركت نفت فلات قاره ایران تشكیل شده و اولویت بندی سطوح استاندارد بر اساس تجهیزات ایمنی و ناوبری فرودگاهی، زیرساخت ها و عملیات پشتیبانی و بهسازی فرودگاه ها قرار داده شده است.
وی در ادامه به بیان مشكلات موجود در فرودگاه های این شركت و اقدام‎های انجام شده برای رفع این چالش ها پرداخت.
در ادامه، سیدمحمد پورراكی، معاون ایمنی و آتش‎نشانی اداره كل اچ اس یی وزارت نفت اظهار داشت: در چند ماه گذشته با تشكیل كارگروهی، ۹ فرودگاه صنعت نفت بازدید و ارزیابی شد و این نشست درباره بررسی وضعیت سه فرودگاه ملكی شركت نفت فلات قاره ایران است.
وی اضافه كرد: هدف از این اقدام استفاده از تخصص و مشاوره های روز برای اصلاح ایمنی فرودگاه ها و پروازها در شركت های زیرمجموعه شركت ملی نفت ایران است و امیدوارم با آخر این نشست ها و ارزیابی ها، شاهد بهبود وضع در این زمینه باشیم.
در ادامه، اصلان كاظم پور، مشاور هوانوردی و هواپیمایی و فرودگاهی وزارت نفت با بیان این‎كه صنعت هوانوردی در تحقق اهداف كلان شركت ها مهم و استفاده از آن برای شركت های نفتی اجتناب ناپذیر است، اظهار داشت: اگر می خواهیم صنعت هوانوردی پویا داشته باشیم باید در رأس آن ایمنی و امنیت را حفظ نماییم.
وی اضافه كرد: ایمنی و امنیت نه تنها هزینه نیست، بلكه سرمایه گذاری است، چونكه در صورت به خطر افتادن این مقوله، امینت كشور با خطر روبه رو می شود، ازاین رو باید فرودگاه ها، ایمنی كاملا روزآمدی داشته باشند و در غیر این صورت باید آنها را تعطیل كرد. البته با اهتمام و تلاش همكاران، خیلی از چالش ها برطرف شده است و امیدوارم بزودی دیگر مشكلات هم برطرف شود.

1397/08/15
15:07:31
5.0 / پنج
4098
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان