دادستان كرمانشاه خبر داد

دستگیری چهار صراف غیرمجاز در كرمانشاه

دستگیری چهار صراف غیرمجاز در كرمانشاه

سیمان: دادستان كرمانشاه اظهار داشت: حسب دستورات صادر شده توسط مراجع قضایی پیرامون جلب عاملان بی نظمی در بازار، تعدادی از صرافان غیرمجاز و كلان شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش سیمان به نقل از دادستانی كل كشور، محمدحسین صادقی در این باره اظهار نمود: به دنبال اهتمام دستگاه قضایی بر شناسایی و دستگیری اخلالگران اقتصادی در بازار ارز و طلا، حسب دستورات صادر شده توسط مراجع قضایی پیرامون جلب عاملان بی نظمی در بازار، تعدادی از صرافان غیرمجاز و كلان شناسایی و دستگیر شدند.

صادقی خاطرنشان كرد: طی انجام یك كار اطلاعاتی سه نفر از صرافان آزاد و غیرمجاز شناسایی، حین تعقیب و گریز دستگیر شدند.

وی اضافه كرد: بنا به تحقیقات صورت گرفته تراكنش های موجود در حساب بانكی این افراد و محتوای دفاتر كشف شده از آنان حاكی از انجام بیش از سه مورد قاچاق ارز توسط این افراد است.

این مقام قضایی همینطور از شناسایی و دستگیری فردی دیگر در همین زمینه اطلاع داد و اظهار داشت: در خلال رصد موضوعات مربوط به اختلال گران نظم اقتصادی بازار، ضابطین دستگاه قضایی به وضعیت خرید و فروش در یكی از مغازه های زرگری حسب هماهنگی با مراجع قضایی جهت بررسی به محل مذكور رجوع كردند كه طی بازرسی از این مغازه، دلار و مقادیری ارز متعلق به كشورهای دیگر كشف و ضبط كردند.

مدعی العموم استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: بنا به قول صاحب این مغازه طی چند ماه اخیر به علت ركود در خرید و فروش طلا در اغلب مغازه های طلا فروشی صرفا خرید و فروش ارز و دلار صورت گرفته كه با این وصف وجه نقد مكشوفه مربوط به خرید و فروش ارز توسط این فرد بوده است كه برپایه بند (خ) ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز از مصادیق قاچاق ارز است.

دادستان عمومی و انقلاب مركز استان كرمانشاه اظهار داشت: به علاوه محتوای دفاتر ثبت خرید و فروش متهم حاكی از این است كه وی بیش از سه مورد به خرید و فروش غیرقانونی ارز مبادرت كرده است.

وی در انتها اظهار داشت: معامله كنندگان ارز و دلار آگاه باشند كه به صورت كامل شناسایی شده و رصد اطلاعاتی می شوند، بنابراین با فروشندگان ارز قاچاق به صورت جدی و بدون بخشایش برخورد خواهد شد.1397/07/10
14:06:36
5.0 / پنج
4364
تگهای خبر: ارز , بازار , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان