بررسی فرصت های تجارت ایران با كریمه روسیه

بررسی فرصت های تجارت ایران با كریمه روسیه

به گزارش سیمان مقامات كریمه روسیه اعلام نمودند ایران كه مانند این منطقه با تحریمهای واشنگتن مواجه می باشد، علاقمند به تجارت با كریمه است.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، گئورگی مرادوف، نماینده دائم كریمه تحت ریاست جمهوری روسیه به ایزوستیا اظهار داشت: مسیر تجاری بنادر كریمه را با استفاده از كانال ولگا-دان به سواحل خزر ایران متصل خواهد نمود.

كریمه مرز دریایی با ایران ندارد اما با استفاده از رودخانه های ولگا و دان به خزر دسترسی پیدا می كند.

مرادوف اظهار داشت: تجارت با راه اندازی ترافیك ریلی، امكان پذیر خواهد شد. مسیر ریلی برنامه ریزی شده كریمه-قفقاز شمالی-آذربایجان-ایران است.

بر اساس گزارش شبكه آر تی، ارتباط میان كریمه و ایران می تواند بخشی از یك پروژه بزرگتر باشد. مسكو و تهران مدتهاست علاقمند به گسترش كریدور حمل و نقل شمال-جنوب هستند. بخشی از این كریدور از سواحل غربی دریای خزر می گذرد و روسیه را با استفاده از آذربایجان به ایران وصل می كند.

با تكمیل ساخت كریدور شمال-جنوب، زمان حمل بار از هند به آسیای مركزی و روسیه به میزان قابل توجهی كمتر خواهد شد. هم اكنون حدود ۴۰ روز زمان می برد تا كالاها از بمبئی هند به مسكو ارسال شوند. مسیر جدید این زمان را به ۱۴ روز كاهش خواهد داد. قیمت هم نسبت به كالاهایی كه با استفاده از مسیر كانال سوئز حمل می شوند، ارزانتر خواهد بود. 

1397/05/31
16:30:59
5.0 / پنج
4337
تگهای خبر: كالا , تجارت , ایران , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان