سعیدی كیا خبر داد

ارزآوری یك میلیارد دلاری بنیاد مستضعفان، تولید سیمان در عمان

ارزآوری یك میلیارد دلاری بنیاد مستضعفان، تولید سیمان در عمان

سیمان: رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: این بنیاد هم اكنون ۷۰۰ میلیون دلار صادرات و ۲۰۰ میلیون دلار ارزآوری از محل صنعت گردشگری دارد كه بزودی مجموع درآمدهای ارزی به یك میلیارد دلار می رسد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد سعیدی كیا در حاشیه جلسه دیدار سفرای ایران در سایر كشورها با مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست این بود كه رهبر معظم انقلاب در دیدار چند روز قبل خود با مدیران نمایندگی های ایران در خارج از كشور سفارش كردند كه برای آنكه روابط اقتصادی ایران با دیگر كشورها گسترش یابد، باید سفرا از دستاوردهای ایران شناخت بیشتری داشته باشند. بنابراین این جلسه را برگزار كردیم تا فعالیت های بنیاد مستضعفان به مدیران نمایندگی های ایران در خارج از كشور معرفی شود و ما هم از توانمندی های كشورهای دیگر و نیازهای آنها به تولیدات ما در جهت صادرات كالا و خدمات استفاده نماییم.
وی افزود: بنابراین در این نشست پرسش و پاسخ میان مدیران بنیاد مستضعفان و مدیران نمایندگی های ایران در خارج از كشور برگزار گردید و امیدواریم بتوانیم توسعه صادرات كالاها و خدمات تولیدی بنیاد مستضعفان را در دستور كارهای خود قرار دهیم.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی میزان صادرات كالا و خدمات از جانب این نهاد انقلابی را همراه با ارزآوری از محل صنعت گردشگری شركت های وابسته به بنیاد، حدود ۹۰۰ میلیون دلار عنوان و اظهار نمود: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۴۳ درصد رشد صادرات كالا و خدمات بنیاد مستضعفان را شاهد بودیم. همینطور در سال ۹۶ این شاخص نسبت به سال ۹۵، بیش از ۴۵ درصد رشد صادرات را نشان داده است.
سعیدی كیا با اشاره به توانمندی های بنیاد مستضعفان در زمینه های كشاورزی، دامداری، تولید سیمان، صنایع غذایی، صنعت گردشگری، صنایع نیروگاهی، تولید روغن های صنعتی، روانكارها و... اظهار داشت: ۱۳ درصد سیمان كشور را كارخانه های متعلق به این بنیاد تولید می كند. همینطور مقرر است در عمان، كارخانه تولید روغن صنعتی و روانكار، كارخانه های تولید فولاد و سیمان راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به فعالیت بنیاد مستضعفان در زمینه های صنعتی در عراق و مذاكره با قطری ها برای سرمایه گذاری بنیاد در این كشور تصریح كرد: حدود ۵۰ شركت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان صادركننده هستند كه هم اكنون به ۲۴ كشور حجم صادرات ما به بیش از یك میلیون دلار می رسد. در مجموع بزودی میزان ارزآوری بنیاد مستضعفان به یك میلیارد دلار خواهد رسید.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یكی از طریق های مقابله با تحریم ها را توسعه صادرات دانست و اظهار داشت: وقتی صادرات ما به سایر كشورها توسعه می یابد و یا سرمایه گذاری های مشترك را گسترش می دهیم، می توانیم حتی در زمان تحریم ها رابطه اقتصادی خویش را حفظ نماییم.

1397/05/10
15:14:45
5.0 / پنج
3994
تگهای خبر: تحریم , تولید , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیمان سیمان