یك كارشناس مسكن در گزارش سیمان مطرح كرد؛

رونق تولید با افزایش ساخت و ساز مسکن

رونق تولید با افزایش ساخت و ساز مسکن

به گزارش سیمان، یک کارشناس مسکن اظهار داشت: بازار مسکن در سال 1402 اساسا در رکود نیست و اساسا شاهد افزایش ساخت وساز هستیم.بیت الله ستاری، کارشناس بازار مسکن درباب وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۲ به مهر اظهار داشت: باتوجه به کسری که در بخش مسکن وجود دارد روند افزایشی قیمت ادامه دار خواهد بود؛ از طرف دیگر سال آینده رکودی در مسکن نخواهیم داشت بلکه رونق ساخت و ساز با افزایش قیمت را در این بازار شاهد خواهیم دید.
وی در ادامه درباب این که مسکن مهر و مسکن ملی نمی تواند کسری بازار مسکن را جبران کند اظهار داشت: مسکن مهر یا ملی مگر در سال چند واحد تحویل داده می شود نهایت ۵۰ هزار واحد در صورتیکه صحبت از کسری ۴ میلیونی است که حداقل برای جبرانش باید سالی یک میلیون مسکن تولید تا این کسری برطرف شود با ۶۰ هزار تا مشکلی حل نخواهد شد.
این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این که آیا بافت های فرسوده نمی تواند کسری مسکن را جبران کند؟ اظهار داشت: بافت های فرسوده اصلاً برای تولید نیست بلکه وظایف هر دولتی است که باید مسکن های فرسوده را بازسازی کند و بازسازی تولید محسوب نمی شود بدین سبب افزایش قیمت مسکن در سال آینده خواهیم داشت.


منبع:

1402/01/11
13:11:37
0.0 / پنج
206
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان