رئیس سازمان بورس:

توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی دارد

توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی دارد

به گزارش سیمان، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تکیه بر این که این سازمان از ادامه عرضه خودرو در بورس کاملا دفاع می کند، اظهار داشت: توقف عرضه خودرو در بورس کالا تبعات عجیبی درپی خواهد داشت.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، مجید عشقی با اشاره به اینکه قیمت گذاری دستوری بلای جان صنعت است، اظهار نمود: برخی تمایل دارند تجربه های دیگران را بارها تجربه کنند. اگر درمورد فولاد و پتروشیمی هم کوتاه می آمدیم زیان انباشته ای که در خودروسازها وجود دارد در آنجا هم اتفاق می افتاد.

او افزود: صنعت خودرو چندین سال است که توسط شورای رقابت و سازمان حمایت گروگان گرفته شده است. سازمان بورس هم درابتدا با عرضه خودرو در بورس مخالف بود اما با عنایت به ساختار این صنعت به این نتیجه رسیدیم که این صنعت راه نجاتی جز این ندارد.

رئیس سازمان بورس ضمن اشاره به معاملات خودرو در بورس کالا اظهار داشت: امکان دارد در ابتدا خودرو ها بالاتر از قیمت بازار معامله شود، اما پس از مدتی به تعادل می رسد.

عشقی افزود: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان توسط مجموع خودروسازها توزیع می شود که ۱۰۰ هزار میلیارد آن مانند یک یارانه کور در یک قرعه کشی توزیع و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آن پشت پرده توزیع می شود.

او با تکیه بر این که سازمان بورس عرضه خودرو در بورس را با جدیت پیگیری و از آن دفاع می کند، اظهار داشت: اگر عرضه ادامه پیدا نکند امیدی به زنده شدن این صنعت وجود ندارد. سهامدارانی که ابتدای سال خودرو خریدند تابحال سود زیادی کردند اما سهام دارانی که سهام خودروسازها را خریدند باید متحمل ریسک شوند. توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی خواهد داشت.

منبع:

1401/11/11
08:47:40
0.0 / 5
213
تگهای خبر: بازار , تجربه , خودرو , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان