پرونده پروازهای عبوری ۱۴۰۰ با ۱۶۸ هزار پرواز بسته شد

پرونده پروازهای عبوری ۱۴۰۰ با ۱۶۸ هزار پرواز بسته شد

به گزارش سیمان سال قبل ۱۶۸ هزار و ۴۱۸ پرواز عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران به ثبت رسید که نسبت به سال پیش از آن رشد ۵۷ درصدی داشته است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، بنا بر اعلام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ تعداد پروازهای عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران ۱۶۸ هزار و ۴۱۸ سورتی پرواز بود.
این در حالی است که در سال ۱۳۹۹ شاخص مذکور (پروازهای عبوری) ۱۰۷ هزار و ۸۴۰ پرواز بوده که نشان دهنده رشد ۵۷ درصدی پروازهای عبوری سال ۱۴۰۰ نسبت به ۱۳۹۹ است.
بیشترین میزان پروازهای عبوری از آسمان کشورمان در ۱۴ سال قبل به سال ۱۳۹۶ با انجام ۴۲۶ هزار و ۶۸۴ پرواز اختصاص دارد.
کمترین تعداد پروازهای عبوری هم در سال ۱۳۹۹ با ۱۰۷ هزار و ۶۱۴ پرواز انجام شد که علت آن توقف یا کاهش خیلی از پروازها در دنیا به علت انتشار کرونا بود.
درآمد شرکت فرودگاه ها از پروازهای عبوری چه قدر است؟
سیاوش امیرمکری مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آذر ماه سال قبل مسیرهای عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران را شامل ۱۳۲ مسیر هوایی به طول ۸۸ هزار کیلومتر و ۱۰۰ درصد درآمدهای حاصله از پروازهای عبوری را مختص شرکت فرودگاه ها دانسته بود.
وی در سال ۱۳۹۸ درآمد این شرکت از پروازهای عبوری را ۱، ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده بود ولی سال قبل اعلام نمود ۷۶ میلیون دلار معادل ۵۲ درصد از درآمدهای شرکت فرودگاه ها از پروازهای عبوری در سال ۱۳۹۹ نسبت به سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ کاهش داشته که علت آن انتشار کرونا و زیانی که کووید ۱۹ به صنعت هوایی زده، بوده است.

1401/01/31
12:39:58
0.0 / 5
159
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیمان سیمان