تولید تنباکو 2 برابر شد صادراتش 3 برابر

تولید تنباکو 2 برابر شد صادراتش 3 برابر

سیمان: جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صمت نشان داده است که در ۹ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل، تولید انواع تنباکو حدودا دو برابر و صادرات تنباکوی معسل بیشتر از سه برابر شده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۹ ماهه سال جاری مجموع تولید تنباکو در کشور به ۳۶۵۹ تن رسیده که نسبت به تولید ۱۸۷۲ تنی در مدت مشابه سال قبل ۹۵.۵ درصد رشد داشته است.
صادرات تنباکوی معسل بیشتر از ۳ برابر شد
بر طبق این آمار صادرات تنباکوی معسل در ۹ ماهه سال جاری بیشتر از سه برابر مدت مشابه سال قبل شده است؛ به صورتی که صادرات تنباکوی معسل با ۲۱۸.۴ درصد افزایش از ۱۳۷.۷ تن در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ به ۴۳۸.۵ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است. اما صادرات تنباکوی سنتی در این زمان ۱۱.۲ درصد کاهش داشته و از ۹۱.۱ تن در ۹ ماهه سال قبل به ۸۰.۹ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
صادرات توتون هم در مدت یاد شده با ۱۶.۸ درصد افزایش از ۲۰۳۳.۳ تن در ۹ ماهه سال قبل به ۲۱۷۴.۸ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده که علت آن استفاده از توتون در تولید تنباکوی معسل بوده است.
تولید در مقابل مصرف، ناچیز!
رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام نموده بود که بر مبنای گفته های وی تنها ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تأمین می شود و بیشتر از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود، اما آماری از میزان واردات امسال در دسترس نیست.
منبع:

1400/12/28
14:36:29
0.0 / 5
194
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیمان سیمان