رئیس انجمن تولیدكنندگان شیرخشك نوزاد مطرح كرد

افزایش هزینه هایی كه در تولید شیرخشك دیده نمی شود!

افزایش هزینه هایی كه در تولید شیرخشك دیده نمی شود!

به گزارش سیمان رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اظهار داشت: تحریم ها منجر به افزایش هزینه های تولید شیرخشک نوزادان شده است، ولی سازمان حمایت این افزایش هزینه های تحمیلی را نادیده می گیرد و این نادیده گرفتن افزایش هزینه های تولید سبب ضرر دو شرکت و از کار افتادن خط تولید آنها شده است.هانی تحویل زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تحریم ها هزینه های تولید را بالا برده است و این افزایش هزینه های تحمیلی به تولیدکنندگان توسط سازمان حمایت دیده نمی گردد، اظهار داشت: سازمان حمایت در نظر دارد که یا قیمت شیر خشک تغییر نکند یا این تغییر ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد در صورتی این میزان تغییر، افزایش هزینه های تولیدکننده را پوشش نمی دهد.

وی افزود: تحریم ها مشکلاتی را برای تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد بوجود آورده که در ضابطه سازمان غذا و دارو و حمایت نیست. آیتم هایی برای قیمت گذاری وجود دارد که در شرایط عادی معنادار است در حالیکه شرایط هم اکنون متفاوت می باشد. یعنی در شرایطی که ارز برای واردات تخصیص داده نمی گردد و مواد اولیه با ارز نیمایی وارد کشور می شوند و از آن طرف هزینه های گزاف حمل و نقل تحمیل می شود، گفته می شود ضابطه ای برای در نظرگرفتن آنها وجود ندارد و این هزینه ها را به گردن شرکت ها می اندازند.

رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد افزود: نادیده گرفتن افزایش هزینه های تولید شیرخشک نوزاد سبب ضرر دو شرکت و از کار افتادن خط تولید آنها شده است.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی تعرفه وارداتی بعضی از مواد اولیه تغییر و این مواد در گمرک رسوب کرده است و با وجود نامه نگاری های بسیاری که انجام دادیم و بین وزارت صمت و سازمان غذاو دارو پاسکاری شدیم ولی هنوز امکان ترخیص این مواد وجود ندارد. چونکه هنوز در گروه کالایی یک قرار نگرفته و در گروه کالایی دو دیده می شود.

به گفته او مواد اولیه تولید شیرخشک نوزاد بدون انتقال ارز و با اعتبار تجار وارد شده، ولی حالا که مقرر است ترخیص شود می گویند باید با ارز نیمایی ترخیص صورت گیرد.

تحویل زاده در انتها اظهار داشت: مشکل تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه تا ۵۰ درصد حل شده ولی هنوز کارخانه ها منتظر تخصیص ارز هستند.

منبع:

1400/05/03
23:04:27
0.0 / 5
527
تگهای خبر: ارز , تحریم , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان