فعال بخش خصوصی حمل و نقل دریایی:

سازمان بنادر به قانون بهبود فضای كسب و كار توجه بیشتری كند

سازمان بنادر به قانون بهبود فضای كسب و كار توجه بیشتری كند

به گزارش سیمان دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی با عنایت به قانون بهبود فضای کسب و کار، از توان تشکل های صنفی حمل و نقل دریایی بهره ببرد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مسعود پل مه با اعلان اینکه ساختار اقتصادی بهینه، نیازمند ارتباط مناسب بخش خصوصی و دولتی است، گفت: سازمان بنادر بعنوان یک سازمان حاکمیتی برمبنای اصل ۴۴ قانون اساسی می تواند قسمتی از کارهای خودرا به بخش خصوصی واگذار کند.
وی با اعلان اینکه همکاری سازنده ای از طرف سازمان بنادر در توسعه روابط با بخش خصوصی وجود دارد، گفت: خوشبختانه در حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی؛ شاهد حضور حداکثری از پیشانی تا پسکرانه بنادر هستیم و یک نظام هماهنگ در حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر شکل گرفته است.
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با تاکید بر ضرورت اعتماد در تمامی بخش ها به توان بخش خصوصی، عنوان کرد: ۹۰ درصد تجارت بین المللی بوسیله حمل و نقل دریایی است و لزوم دارد تفویض اختیار بیشتری در حوزه بندری و دریایی به بخش خصوصی صورت گیرد.
پل مه اضافه کرد: سازمان بنادر و دریانوردی سازمانی دانش محور است و بایستی از توان تمامی تشکل های خدمات دریایی و بندری، حسب قانون بهبود فضای کسب وکار به شکل مطلوب تری بهره ببرد.
وی با اشاره به اینکه نیازمند حضور فعال بخش خصوصی در حوزه مدیریتی و نظارتی هستیم، اظهار داشت: بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری و زیرساختی حضور جدی دارد اما باید نقش فعالانه ای در سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارتی ایفا کند.
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با تاکید بر اینکه سازمان بنادر و دریانوردی همیشه تلاش کرده از شفافیت حداکثری در حوزه مالی برخوردار باشد، اظهار نمود: عموم مسائل مالی در سازمان بنادر و دریانوردی خصوصاً حوزه قراردادهای منعقد شده از شفافیت لازم برخوردارست.
وی با اعلان اینکه لزوم دارد فضای رقابتی مناسبی از طرف سازمان بنادر در حوزه دریایی و بندری شکل پیدا کند، اظهار داشت: اصلاح تعرفه ها در حوزه خدمات دریایی و بندری، پشتیبانی و حمایت و عرضه تسهیلات به بخش خصوصی می تواند شرایط مناسبی را برای فعالان اقتصادی در این راستا بوجود آورد.
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در مورد شرایط تأمین قطعات و تجهیزات بندری و دریایی، بیان کرد: مباحث تحریمی شرایط سختی را در این بخش ایجاد کرد و تغییر قیمت نرخ ارز هم از عوامل مهم و مشکل آفرین بود اما خوشبختانه این امکان وجود دارد که سازمان بنادر و دریانوردی به صورت جدی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حوزه بندری و دریایی استفاده نماید.


منبع:

1399/10/03
22:21:15
5.0 / پنج
939
تگهای خبر: ارز , ایران , بخش خصوصی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان