رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین 9 محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به زمان مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، از ۱۰ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی چهار ماه نخست امسال، تولید فولاد خام و محصولات فولادی، کاتد مس، سیمان، شمش آلومینیوم خالص و آلومینا میزان تولیدشان نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال قبل رشد کرده است. این در حالیست که شیشه جام، ظروف چینی و کنسانتره زغال سنگ با افت تولید ۲.۳ درصدی تا ۲۷.۱ درصدی طی این مدت نسبت به سال گذشته، روبرو شده اند.
براین اساس، شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور با رشد ۴۷.۵ درصدی بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در چهار ماهه ابتدایی امسال تولید این محصول معدنی بیش از ۱۲۷ هزار تن بوده است، در صورتیکه در زمان مشابه سال قبل ۸۶ هزار و ۲۰۰ تن شمش آلومینیوم تولید شده است.
بعد از آن سیمان با ۱۳.۲ درصد افزایش تولید نسبت به چهار ماه اول سال قبل که ۲۰ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده بود، در چهار ماهه اول امسال میزان تولید خودرا به ۲۳ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۸۰۰ تن رسانده است.
فولاد خام نیز در فصل مدت مذکور سال جاری ۹ میلیون و ۲۳۹ و ۱۰۰ تن تولید شده است که نسبت به هشت میلیون و ۴۸۱ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده در زمان مشابه سال قبل رشد ۸.۹ درصدی داشته است.
بعد از آن محصولات فولادی و آلومینا نیز به ترتیب ۶.۲ درصد و ۵.۱ درصد در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد تولید داشته اند. در طول این مدت هفت میلیون و ۵۷۹ هزار تن محصولات فولادی و ۸۳ هزار و ۳۰۰ تن آلومینا تولید شده است که این ارقام در چهار ماه نخست سال ۹۸ به ترتیب هفت میلیون و ۱۳۶ هزار و ۵۰۰ تن برای محصولات فولادی و ۷۹ هزار و ۳۰۰ تن برای آلومینا بوده است.
کاتد مس نیز با رشد ۳.۵ درصدی کمترین رشد تولید را به خود مختص کرده است که از ۹۱ هزار و ۴۰۰ تن تولید شده در چهار ماهه ابتدایی سال قبل به ۹۴ هزار و ۶۰۰ تن در زمان مشابه امسال رسیده است.
در مقابل اما بر طبق این گزارش، ظروف چینی ۲۷.۱ درصد، شیشه جام ۱۳.۶ درصد و کنسانتره زغال سنگ ۲.۳ درصد کاهش تولید را در چهار ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۸ تجربه کرده اند.
در مدت مذکور امسال، ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن ظروف چینی تولید شده است که نسبت به ۱۸ هزار و ۶۰۰ تن تولید شده در چهار ماهه ابتدایی سال قبل افت تولید داشته است.
همین طور شیشه جام نیز از ۳۶۰ هزار و ۸۰۰ تن تولید شده در چهار ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ به ۳۱۱ هزار و ۹۰۰ تن در چهار ماهه امسال رسیده است.
کنسانتره زغال سنگ نیز در چهار ماهه ابتدایی سال جاری ۴۸۸ هزار و ۱۰۰ تن تولید شده است که با افت ۲.۳ درصدی این محصول معدنی نسبت به زمان مشابه سال روبه رو شده است؛ چونکه در چهار ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ از این محصول معدنی ۴۹۹ هزار و ۵۰۰ تن تولید شده بود.



1399/06/26
14:31:00
5.0 / پنج
1817
تگهای خبر: تجارت , تجربه , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان