پرداخت بدهی مرغداران مرغ گوشتی صدمه دیده از كرونا یكسال تمدید گردید

پرداخت بدهی مرغداران مرغ گوشتی صدمه دیده از كرونا یكسال تمدید گردید

بانك كشاورزی در اجرای مصوبات دولت در پشتیبانی از كسب وكارهای زیان دیده از شیوع كرونا، به واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادرگوشتی صدمه دیده از كرونا كه سررسید اقساط آنان اسفند۱۳۹۸ و فروردین۱۳۹۹ است، برای یك دوره تولید و حد اغلب یكسال مهلت داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر مبنای مصوبه هیأت دولت در پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده از شیوع بیماری کرونا، واحدهای پروش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی جزو کسب و کارهای صدمه دیده از این بیماری عرضه شدند و این بانک با هدف افزایش توان تولیدی واحدهای یاد شده، به آن دسته از واحدهایی که سررسید اقساط آنان اسفند ماه ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ است، برای یک دوره تولید(حداکثر یکسال) مهلت داد.
بر طبق این گزارش، بانک کشاورزی برای سایر واحدهای مرغداری صدمه دیده از مشکلات اقتصادی (واحدهای مرغداری فعال)که مشمول مصوبه یاد شده نمی شوند هم مساعدت هایی خواهد نمود و در صورت عرضه درخواست کتبی واحدهای مذکور، با وصول ۲۰ درصد بدهی سررسید شده نسبت به تقسیط مجدد بدهی آنان (جاری یک دوره و سرمایه ای پنج سال) اقدام خواهد شد.
بر طبق این گزارش، در صورت تأیید و معرفی این واحدها از جانب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ها، با وصول ۷.۵درصد از بدهی سررسیده، مابقی بدهی آنان(جاری یک دوره و سرمایه ای حداکثر تا پنج سال) مجدداً تقسیط خواهد شد.
گفتنی است که شعب بانک مجاز هستند شش درصد جرایم وجه التزام تعلق گرفته به بدهی واحدهای مذکور را در زمان امهال به صورت مشروط مورد بخشودگی قرار دهند.
منبع:

1399/04/21
22:11:18
5.0 / پنج
2400
تگهای خبر: تولید , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان