اسلامی خبر داد

بهره برداری از ۹۸۰ كیلومتر آزادراه تا آخر سال

بهره برداری از ۹۸۰ كیلومتر آزادراه تا آخر سال

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امسال 980 كیلومتر آزادراه تا آخر سال به بهره برداری می رسد. هم اكنون 2460 كیلومتر آزادراه داریم كه درمجموع تا اختتام سال به 3 هزار كیلومتر می رسد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون در جمع خبرنگاران گفت: در بخش زیرساخت حمل و نقل و مسکن و ناوگان، برنامه مفصلی در دست است که امسال ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا آخر سال به بهره برداری می رسد. هم اکنون ۲۴۶۰ کیلومتر آزادراه داریم که درمجموع تا آخر سال به ۳ هزار کیلومتر می رسد. ۱۶۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید در کشور اضافه می شود و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید تا اختتام دولت تحویل مردم می شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ۲۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی به خط آهن کشور اضافه می شود و همین طور حمل و نقل ریلی در راه رشت به بندر کاسپین و مسیر یزد، ابرکوه، اقلید فارس و نیز راه آهن زاهدان- چابهار به بهره برداری می رسد؛ درحال حاضر سه شیفته در حال کار هستیم. با اجرای ۲۹ طرح فرودگاهی در زمینه طرح فرودگاهی ۱۰ میلیون مسافر جدید در سال اضافه می شود.
وی همین طور اظهار داشت: در بخش ناوگان دریایی و ریلی مقرر است ۷۸۰ لکوموتیو جدید از ظرفیت تولید داخل به ناوگان حمل و نقل ریلی الحاق شود؛ امسال هدف گذاری شده ۲ هزار دستگاه لکوموتیو جدید قطار اضافه شود.
وزیر راه و شهرسازی همین طور برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری اظهار داشت: ۵۳ هزار کامیون جدید نوسازی می شود در صورتیکه از سال ۷۸ تابحال فقط ۲۰ هزار کامیون فرسوده نوسازی شد. و از محل نوسازی کامیون ها ۹۶۰ میلیون لیتر مصرف گازوئیل صرفه جویی می شود.


منبع:

1399/03/12
12:48:10
5.0 / پنج
2761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان