ماجرای پلمب كلینیك های دامپزشكی چه بود؟

ماجرای پلمب كلینیك های دامپزشكی چه بود؟

به گزارش سیمان برخی از كلینیك های دامپزشكی در بعضی از مناطق تهران در یك و ماه نیم گذشته پلمب شدند. با اینكه هنوز علت دقیق این اقدام مشخص نمی باشد، اما بنابر گفته رئیس سازمان دامپزشكی كشور بزودی این مورد در جلسه مشترك میان سازمان دامپزشكی، سازمان نظام دامپزشكی، سمن های دامپزشكی و شهرداری حل خواهد شد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا بیشتر از یک ماه است که بعضی از مناطق شهرداری تهران مبادرت به تعطیلی و پلمب کلینیک های دامپزشکی کرده اند. اقدامی که نارضایتی و نگرانی خیلی از فعالان در عرصه دامپزشکی را به دنبال داشته است و معتقدند پلمب این مراکزی که در جهت ارتقای بهداشت جامعه تلاش می کند در نهایت به ضرر شهروندان خواهد بود و در شرایط حساس کنونی یعنی شیوع کرونا و احتمال بروز بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود این مراکز و خدمات آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

اگر چه علل گوناگونی چون عدم تعامل میان شهرداری و سازمان دامپزشکی، خلا قانونی، ابهام در وضعیت چگونگی فعالیت این صنف در واحدهای مستقل و یا واحدهای مسکونی و حضور در شهرها برای این مورد مطرح گردیده است اما هنوز دقیقا معلوم نیست که چرا این مراکزی که زیرنظر سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی مشغول به فعالیتند، پلمب شده اند.

البته طی روزهای گذشته هم بعضی از مسؤلان در شهرداری و مجلس هم خواهان توقف این اقدام شدند و احمد علی کیخا_ رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس هم با ارسال نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی عنوان نمود که" چندین جلسه در این کمیسیون منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این امور هم اتخاذ شد گردید ولیکن ظاهراً به نظر می آید شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی و تخصصی و منافع عمومی مبادرت به اتخاذ تصمیمات یکجانبه می کند. شایسته است آن سازمان در جهت مأموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری محترم مبادرت به حل این مساله نماید و یا با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی از راه وزارت کشور یا هیات محترم دولت به این مساله خاتمه داده شود. شایسته نیست این مورد که می تواند از راه تحلیل های کارشناسی و علمی و همینطور در جلسات تخصصی رفع گردد اینقدر باعث نگرانی بخشی از فعالین اقتصادی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف گردد.

در این راستا علیرضا رفیعی پور _ رئیس سازمان دامپزشکی کشور به ایسنا اظهار داشت: تشکل های دامپزشکی به این مورد ورود کردند و دیدارهایی هم با معاون شهردار داشتند. بعضی از مسؤلان در شهرداری هم گاها معتقدند که نباید در شرایط کرونایی و بیماری های مشترک بین دام وانسان این مراکز پلمب شوند.

وی اضافه کرد: درخواست ملاقات با شهرداری تهران داشتیم و بزودی با شهردار ملاقات خواهیم کرد و پیگیر این مورد هستیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: بعضی از دامپزشکان و فعالان این عرصه احتمال می دهند که شاید این اقدام به دنبال پرداخت نشدن عوارض یا فعالیت کلینیک ها در عرصه های شهری باشد، در حالیکه این کلینیک ها کاملا در قالب قوانین دامپزشکی مشغول فعالیت هستند.

وی در انتها با اشاره به اینکه هم اکنون بعضی از کلینیک های پلمب شده رفع پلمب شده و در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران، سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی و سمن های دامپزشکی باید با یکدیگر گفتگو کنند تا اگر مشکلی قانونی هم وجود داشت از راه مراکز مربوطه پیگیری شود.
1399/02/24
16:08:26
5.0 / پنج
2785
تگهای خبر: تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان