دستور روحانی به وزیر راه و شهرسازی؛

برنامه ریزی برای اتمام سریع پروژه های بالای ۸۰ درصد پیشرفت

برنامه ریزی برای اتمام سریع پروژه های بالای ۸۰ درصد پیشرفت

به گزارش سیمان رئیس جمهور به وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: برای اتمام هر چه سریعتر پروژه هایی كه بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته اند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی روز جمعه در گفتگوی تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گفتگوهای اخیر خود با سران برخی کشورها همچون کشورهای همسایه و استقبال این کشورها برای از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل کالایی، به وزیر راه دستور داد هر چه سریعتر تمهیدات لازم برای این منظور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اندیشیده و در دستور کار قرار گیرد.
روحانی در تماس تلفنی با وزیر راه و شهرسازی با اطلاع از آخرین وضعیت حمل و نقل کشور در دوراه فاصله گذاری هوشمند، به کار بستن طرح های خلاقانه در قاصله گذاری هوشمند در حوزه حمل و نقل را مورد تاکید قرار و اظهار داشت: فاصله گذاری مورد نظر وزارت بهداشت با اجبار استفاده ماسک بگونه ای صورت گیرد که ضمن برطرف شدن نگرانی مردم، از شیوع بیماری هم جلوگیری شود.
رئیس جمهور همینطور با اشاره به لزوم اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام در کشور برغم وجود شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم های ناعادلانه آمریکا و تبعات اقتصادی شیوع کرونا با هدف تحقق شعار جهش تولید، تصریح کرد: برای اتمام هر چه سریعتر پروژه هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.
روحانی در ادامه با تاکید بر لزوم تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و تأمین بازار از کالاهای ضروری و اساسی، از اقدامات انجام شده در این حوزه قدردانی و بر ادامه روند تخلیه کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات تا تخلیه کامل و هر چه سریعتر ۴ میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور تصریح کرد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم در این تماس تلفنی گزارش جامعی از روند اجرای طرح ها و پروژه های این وزارت خانه و همینطور وضعیت طرح اقدام ملی مسکن، ثبت نام ها و روند اجرای این طرح با هدف تأمین مسکن نیازمندان کشور در چارچوب راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، به رئیس جمهور عرضه کرد.
وی همینطور با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه نوسازی ناوگان ریلی و استفاده از فرصت تبصره ۱۸ در این حوزه، اظهار داشت: در سال ۹۸ اقدامات بسیار خوبی برای تولید واگن و لوکوموتیو انجام شده و می توان گفت رکورد جدیدی در این حوزه ثبت شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم بازسازی و بهسازی ناوگان مسافری و باری کشور، تصریح کرد: سال جاری هم بهسازی، زیباسازی و مقاوم سازی واگن های موجود شامل مسافری و باری در دستور کار قرار دارد.
اسلامی همینطور در این تماس تلفنی گزارشی از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و ضروری موجود در بنادر و گمرکات برای تأمین بازار عرضه و تصریح کرد که این روند تا تخلیه کامل این کالا و حمل آن به داخل کشور ادامه خواهد یافت.

1399/02/13
14:47:05
5.0 / پنج
2953
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان