رحمانی خبر داد

آئین نامه پرداخت وام ۷۵ هزار میلیاردی به كسب و كارها در حال تدوین است

آئین نامه پرداخت وام ۷۵ هزار میلیاردی به كسب و كارها در حال تدوین است

به گزارش سیمان وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در حاشیه جلسه هیات دولت در مورد تأمین و توزیع كالاهای اساسی به خصوص اقلام بهداشتی در سطح كشور، اظهار داشت: عموم واحدهای صنعتی تولید كننده اقلام مورد نیاز این روزهای مردم، حتی در روزهای تعطیل هم فعال می باشند و این روند نه تنها اقلام بهداشتی، بلكه سایر اقلام و مایحتاج ضروری مردم همچون مواد غذایی را هم شامل می شود.


به گزارش سیمان به نقل از شاتا، رضا رحمانی در مورد تولید و تأمین كالاهای بهداشتی در رابطه با كرونا اضافه كرد: طبیعتا روند عادی تولیدات بهداشتی كه نیاز كشور را به صورت كامل پوشش می داد با شیوع این بیماری با شوك تقاضا روبرو شده و با این حال، همه واحدهای فعال در این حوزه، با یك رویكرد قابل تقدیر پای كار آمدند و فقط تولید مواد ضدعفونی كننده در مقایسه با اول اسفند ۱۳۹۸ بیشتر از هشت برابر افزایش داشته است.
وی افزود: اقلامی مثل ماسك سه لایه، در بخش تولیدات صنعتی چهار برابر رشد تولید داشته و علاوه بر این در حوزه اصناف هم ظرفیت های خوبی در تولید این كالا بوجود آمده و به تأمین نیاز كشور كمك می نماید.
رحمانی افزود: این در شرایطی است كه مردم شریف و وظیفه شناس كشورمان در نقاط مختلف در این حوزه ورود كرده و به تولیدات موجود كمك كرده اند و همینطور در موارد گوناگونی واحدهای صنعتی با تغییر خطوط تولید، برای تولید ضدعفونی كننده ها فعال شده اند و این امكان با هماهنگی های انجام شده میان وزارت صمت و بهداشت با تسریع در صدور مجوزهای لازم و فرآهم كردن تسهیلاتی متناسب صورت پذیرفته است.
وی تصریح كرد: در شرایط فعلی و برای تأمین حداكثری نیازهای مردم در مواردی هم كه احتیاج به واردات بوده، اقدام شده و ادامه هم دارد و همین طور اگر احتیاج به محدودیت و ممنوعیت صادرات در مواردی بوده، اعمال شده است.
وزیر صمت در مورد اعطای تسهیلات حمایتی به واحدها و كسب و كارها اظهار داشت: طبعاً پس از انتشار كرونا برخی كسب و كارها گرفتار صدمه هایی شدند. در همین راستا دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ درصد مصوب كرده و آئین نامه آن در حال تدوین است و شامل اصناف و واحدهایی در این حوزه می باشد كه صدمه دیدند یا در سایر حوزه ها مثل شركت های حمل و نقل، مسافری و هتل ها هم می شود.
وی اضافه كرد: البته مصوبه ای هم برای استمهال بدهی این واحدها گذرانده شده كه شامل شركتهای خدمات رسان و بیمه هم می شود و تمام تلاش دولت این است كه با جمع بندی همه موارد به كمك بخشهای صدمه دیده بیاید و در جلسه امروز هم آقای رئیس جمهور اعلام نمودند ۱۰ میلیارد دلار برای كار اختصاص یافته و همینطور علاوه بر ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعلامی، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دیگر هم در این حوزه مد نظر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: به نظرم همه تلاش دولت این است كه باوجود همه مضایق موجود حمایت های لازم را از كسب و كارها داشته باشد تا سریعتر به روند عادی تولیدات و فعالیت خود بازگردند.
رحمانی افزود: مهم این است كه در شرایط حاضر همه در كنار یكدیگر به حل مشكلات و عبور از این وضعیت كمك نماییم تا هر چه سریعتر رونق به كسب و كارها و واحدهای تولیدی ما برگردد.1399/01/14
00:33:18
5.0 / پنج
3525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیمان سیمان