اصفهان از تهران جلو زد!

اصفهان از تهران جلو زد!

به گزارش سیمان جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی نشان داده است كه از بین كل ۴۴ هزار و ۴۳۲ واحد صنعتی كه تا آخر شهریور ماه امسال در شهرك ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیدند، ۱۱ هزار و ۷۹۹ واحد در بخش صنایع فلزی فعال می باشند و اصفهان با ۶۰۶۵ واحد، بیشترین واحدهای به بهره برداری رسیده را در خود جای داده است.


طبق این آمار كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی و آشامیدنی در رتبه پس از صنایع فلزی از نظر واحدهای فعال در شهرك ها و نواحی صنعتی قرار دارند كه به ترتیب ۹۸۸۰ و ۷۵۰۵ واحد را به خود اختصاص دادند.
همینطور از بین مجموع ۴۴ هزار و ۴۳۲ واحدی كه تا آخر نیمه اول امسال در شهرك ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیدند، ۵۱۶۲ واحد در صنایع كانی های غیرفلزی و ۳۲۴۴ واحد در صنایع سلولزی فعال می باشند.
در این میان خدمات، صنایع نساجی و صنایع برق و الكترونیك كمترین تعداد واحدهای به بهره برداری رسیده را در شهرك ها و نواحی صنعتی اشغال كردند؛ به صورتی كه تا آخر شهریور ماه امسال ۲۹۵۶ واحد در بخش خدمات، ۲۳۷۸ واحد در بخش نساجی و ۱۵۰۸ واحد در صنایع برق و الكترونیك به بهره برداری رسیده اند.
همینطور طبق این آمار استان های اصفهان، تهران و فارس با ۶۰۶۵، ۵۵۷۶ و ۳۱۴۱ دارای بیشترین تعداد واحدهای صنعتی هستند كه تا آخر نیمه اول امسال در شهرك ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده است.
اما، ایلام، خراسان شمالی و كهگیلویه و بویراحمد با ۲۵۹، ۲۶۷ و ۳۱۸ استان هایی با كمترین تعداد واحد صنعتی به بهره برداری رسیده هستند.1398/08/04
14:14:51
5.0 / پنج
4315
تگهای خبر: خدمات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیمان سیمان