وزیر راه و شهرسازی:

اراضی ساخت مسكن در طرح اقدام ملی شناسایی شدند

اراضی ساخت مسكن در طرح اقدام ملی شناسایی شدند

سیمان: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه زیرساخت های اجرای ۱۸۰ هزار واحد مسكونی در چارچوب طرح اقدام ملی شروع شده است، از شناسایی اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح ملی آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز در حاشیه بازدید از آزمون حرفه ای مهندسی در قسمتی از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن كه مقرر است در این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در زمین های دولتی ساخته شود، اظهار داشت: طرح اقدام ملی جذابیت هایی دارد و برای افرادی است كه به تنهایی و با توان مالی خود، امكان خانه دار شدن برای آنها مهیا نیست. بدین سبب دولت با سیاستگذاری برای خانه دار شدن اقشار متوسط و كم درآمد طرح را دنبال می كند.
اسلامی افزود: اراضی طرح اقدام ملی شناسایی شده اند و مراحل آماده سازی تا ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسكونی در دست اجراست.
وزیر راه و شهرسازی درباره آزمون ورود به حرفه مهندسی كشور نیز اظهار داشت: آزمون ورود به حرفه مهندسی در كشور برمبنای قانون سالانه ۲ مرتبه در ۷ رشته تخصصی و با حضور ۳۰۰ هزار نفر انجام می شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب كه امسال ۱۷۵ هزار نفر در آزمون ورود به حرفه مهندسی شركت كرده اند ارائه صلاحیت حرفه ای را نیازمند برگزاری آزمون حرفه ای عنوان نمود.
وی با بیان اینكه، آزمون كمك می نماید تا افراد با صلاحیت انتخاب شوند، اشاره كرد: در برگزاری آزمون وزارت راه و شهرسازی، وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش كشور، همكاری قابل توجهی داشته اند.
این عضو كابینه دولت دوازدهم تصریح كرد: آزمون به صورت دسترسی آزاد به كتاب برگزار می گردد و افرادی كه بتوانند ۵۰ درصد نمره را كسب كنند در این آزمون پذیرفته می شوند.
اسلامی اشاره كرد: اگر می خواهیم ساختمان های ایستا، بهینه و به صرفه در مصرف انرژی داشته باشیم باید با انتخاب افراد با صلاحیت كه از همین آزمون ها سربلند بیرون می آیند، اقدام نماییم.
وی اضافه كرد: امسال ۲۵ درصد شركت كنندگان خانم و ۷۵ درصد از آقایان هستند و بیشترین شركت كنندگان نظارت عمران را برای آزمون انتخاب نموده اند.


منبع:

1398/07/20
14:40:17
5.0 / پنج
4259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان