در دیدار وزیر راه ایران با وزیر نفت سوریه مطرح شد؛

تشكیل كمیته مشترك حمل و نقل ایران-عراق-سوریه با حضور وزرای ۳ كشور

تشكیل كمیته مشترك حمل و نقل ایران-عراق-سوریه با حضور وزرای ۳ كشور

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: كمیته مشترك حمل و نقل ایران-عراق-سوریه تشكیل شده است و بزودی این كمیته در سطح وزرا انجام خواهد شد.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در دیدار با علی سلیمان غانم، وزیر نفت و منابع معدنی سوریه اظهار داشت: معتقدیم برنامه توسعه در سوریه باید شتاب گیرد، خوشحالیم كه نقشه های شوم دشمنان در سوریه به نتیجه نرسید و آنها ناكام ماندند، صلح و آرامش بیش از پیش باشد و ملت سوریه سازندگی كشورشان را با قدرت هر چه تمام تر انجام دهند.
رئیس كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و سوریه در ادامه این دیدار اظهار داشت: تلاش اصلی در كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و سوریه اولویت بندی سرفصل های اصلی همكاری ها و تبادلات بین دو كشور بوده و همزمان با شناسایی این سرفصل ها موانع و مشكلاتی كه بر سر راه همكاری مشترك وجود داشت را شناسایی كردیم و باری رفع آنها تلاش می نماییم.
اسلامی با تاكید بر اینكه بخش خصوصی موتور محرك همكاریهای اقتصادی می باشد، اضافه كرد: برای ترغیب و تبیین نقش بخش خصوصی در سوریه سعی شده است تسهیل حضور بخش خصوصی در سوریه می تواند همكاریهای اقتصادی دو كشور را سرعت بخشد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: درباب موانع موجود با گلوگاه هایی مواجه هستیم كه سوژه اول، بحث های مالی و بانكی است و سوژه دوم ترانزیت و حمل و نقل كالا است.
وی با اشاره به اینكه برای حل مشكلات بانكی در دیدار با رئیس بانك مركزی سوریه در دمشق به نتایج خوبی دست پیدا كردیم، اظهار داشت: با حضور رئیس بانك مركزی سوریه در تهران و دیدارهایی كه داشت باید پیشرفت های خوبی حاصل شده باشد؛ به خصوص اینكه مسائل مالی موضوعی كلیدی است و تسهیل شرایط مالی در همكاریهای اقتصادی نقش اعتمادساز، روان كننده و شتاب دهنده دارد.
وی بیان كرد: برای پشت سر گذاشتن گلوگاه دوم كه ترانزیت و حمل و نقل كالا است، كمیته مشترك حمل و نقل ایران-عراق-سوریه را تشكیل دادیم كه تمركز اصلی آن، بر روی حمل و نقل جاده ای و ریلی است و برای این بحث جلسات مشتركی در سطح كارشناسی برگزار شده است و بزودی این كمیته در سطح وزرا برگزار می شود.
اسلامی اضافه كرد: امیدواریم تفاهم های بین سه كشور بزودی صورت گیرد و با عملیاتی شدن این تفاهم ها و عملیاتی شدن آنها تحرك برای توسعه روابط اقتصادی به صورت تصاعدی رشد خواهدنمود.


منبع:

1398/07/05
19:23:17
5.0 / پنج
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیمان سیمان