تلاش محققان كشور برای صادرات ماده موثره دو داروی درمان MS

تلاش محققان كشور برای صادرات ماده موثره دو داروی درمان MS

به گزارش سیمان یكی از شركت های دانش بنیان با دستیابی به فرمولاسیون تولید ماده موثره داروهایی برای درمان بیماری های خاص، درصدد است تا با تامین داروهای مورد نیاز كشور، مبادرت به صادرات این محصولات كند.


دكتر محمد امین رضوان طلب از محققان طرح در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تولید بیشتر از ۲۵ محصول دانش بنیان در این شركت، اظهار داشت: تمركز تحقیقات بر روی تولید ماده اولیه دارویی است، بگونه ای كه با مقدار خیلی كم بتوانیم ارزش افزوده بسیار زیاد را تولید نماییم.
وی تولید ماده موثره داروهای درمان بیماری های خاص مانند MS، سرطان، دیابت و نوروژنرتیو را از دستاوردهای این شركت نام برد و خاطرنشان كرد: علاوه بر آن به دانش فنی بیشتر از ۱۰ محصول دانش بنیان دست یافتیم و هم اكنون بزرگترین تولیدكننده پپتیدهای دارویی در كشور هستیم.
رضوان طلب كاربرد پپتیدهای تولید شده را قابل استفاده در داروهای درمان سرطان پروستات، دیابت و بیماری MS ذكر كرد و افزود: بر این اساس تابحال ۲۰ دارو به بازار عرضه شده است، ضمن آنكه بخش اعظمی از تحقیقات ما در زمینه توسعه داروهای بیماران خاص است كه این برنامه هم در دستور كار قرار دارد.
این محقق با اشاره به صادرات محصولات دانش بنیان این شركت خاطرنشان كرد: هم اكنون صادرات ماده موثره دو داروی " گلاتیرامر استات" و " فینگولیمود" را در دستور كار داریم. داروی گلاتیرامر استات برای درمان بیماری MS است و داروی فینگولیمود (fingolimod) هم بعنوان تنها داروی خوراكی این دسته از بیماران مطرح است.
وی در عین حال اظهار نمود: با عنایت به شرایط كنونی كشور، تامین داروهای مورد نیاز كشور را در اولویت كاری خود قرار دادیم و در صورت تحت پوشش قرار دادن كل كشور وارد فاز صادرات خواهیم شد.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، برند اصلی داروی گلاتیرامر استات متعلق به یك شركت اسرائیلی است و با عنایت به این كه این دارو برای كنترل بیماری MS استفاده می شود، امكان واردات آن به كشور وجود نداشت. ازاین رو این شركت با ساخت ماده موثره بر تهیه فرمولاسیون آن نسبت به تولید آن اقدام نمود.1398/06/14
13:14:51
5.0 / پنج
4129
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان