پیگیری وزیر برای پرداخت خسارت گردوكاران تویسركان

پیگیری وزیر برای پرداخت خسارت گردوكاران تویسركان

به گزارش سیمان وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: زنجیره نهالستان گردو كه تولیدی معادل 100 هزار نهال را در خلال سال دارد مشكلات اقتصادی نسل آینده كشور را برطرف خواهدكرد و خوشبختانه این زنجیره عظیم می تواند خیلی از مشكلات اقتصادی را برطرف كند.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، محمود حجتی امروز در آئین بهره برداری از زنجیره تولید نهال پیوندی گواهی شده گردو در تویسركان، بابیان اینكه تویسركان مهد پرورش گردو است، اضافه كرد: تلاش خواهیم كرد خساراتی كه در سال های گذشته به باغات گردوی كشاورزان تویسركانی كه گرفتار سرمازدگی شدند، وار د شده را جبران نماییم و امید داریم كه بتوانیم ۳۰ میلیارد تومان خسارت مشخص شده و به تعویق افتاده آنان را از سازمان برنامه و بودجه، پیگیری و پرداخت نماییم.

معاون باغبانی وزارت جهاد كشاورزی افزود: تنها ۲۰ درصد از هر باغ سرشاخه كاری می شود تا گردش نقدینگی كشاورز گرفتار مشكل نشود همینطور ارقام استفاده شده در طرح سرشاخه كاری گردو، مقاوم سازی محصول و درخت گردو در مقابل سرمازدگی و افزایش میزان تولید هدف اصلی است.


نماینده مردم تویسركان در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: با آغاز به كار پروژه باغ مادری نهالستان گردوی تویسركان، این شهرستان می تواند سالانه ۱۰۰ هزار نهال گواهی شده گردو را تولید و برند خویش را در زمینه تولید گردوی مرغوب حفظ كند و مصرانه در تلاشیم تا برند گردوی تویسركان را ثبت جهانی نماییم.

محمدمهدی مفتح اضافه كرد: با عنایت به خسارت سرمازدگی شدید باغات گردو در سال های گذشته و عدم پرداخت خسارت سرمایه گذاری از جانب خزانه، از وزیر جهاد كشاورزی خواستاریم تا بعنوان مسئول رده بالای كشوری در این عرصه پیگیری های لازم را انجام دهد تا زودتر این خسارت به كشاورزان زیان دیده پرداخت گردد.

وی اظهار نمود: خوشبختانه با آغاز به كار پروژه باغ مادری نهالستان گردوی تویسركان خیلی از مشكلات گردوكاران نه تنها در تویسركان بلكه در كل كشور برطرف می شود.
1398/04/14
16:09:12
5.0 / پنج
4031
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیمان سیمان