معاون وزیر راه:

راننده ایرانی محكوم به اعدام در تركیه نداریم، پلمب باك كامیون ها

راننده ایرانی محكوم به اعدام در تركیه نداریم، پلمب باك كامیون ها

به گزارش سیمان معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه برای آزاد شدن رانندگان ایرانی زندانی در تركیه باید به كنوانسیون ADR بپیوندیم، اظهار داشت: راننده محكوم به اعدام در زندان های تركیه نداریم.به گزارش سیمان به نقل از مهر، شهرام آدم نژاد امروز نهم اردیبهشت ماه در حاشیه هشتمین اجلاس مشترك حمل و نقل ایران و تركیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه ایران و تركیه شركای قدرتمندی در بخش حمل و نقل هستند، تصریح كرد: سال ها است، همكاریهای حمل و نقلی این دو كشور ادامه دارد و كمیسیونی كه امروز تشكیل شد بعد از ۷ سال فعالیت خویش را از سر گرفت و در هر چهار حوزه حمل و نقلی و حمل و نقل تركیبی مباحثی عنوان شد.
آدم نژاد با اشاره به اینكه در بحث حمل و نقل جاده ای، مهمترین مباحث در زمینه تسریع در تردد كامیون ها و كاهش صف انتظار عبور كامیون ها از پایانه های مرزی دو كشور بود، خاطرنشان كرد: در بخش ریلی هم تفاهم نامه ای در حوزه بار و مسافر داشته ایم.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: در بخش هوایی هم توافقاتی میان دو كشور صورت گرفت و قرار شد محدودیت های موجود از قبیل اختصاص یك محل جدید به دفاتر شركت های هواپیمایی به خصوص ایران ایر در فرودگاه جدید استانبول برطرف شود.
وی، درباره تحریم ها و بدهی هما به فرودگاه های تركیه، تصریح كرد: از آن طرف هم بعضی از ایرلاین های تركیه ای به فرودگاه های ما بدهی دارند.
آدم نژاد افزود: به خاطر نقل و انتقال پول، مشكلاتی میان ایرلاین های ایرانی و فرودگاه های تركیه ای رخ داده بود و تركیه ای ها اعلام نمودند نمی توانند روشی برای انتقال پول به ایران پیدا كنند. همینطور با عنایت به اینكه دو طرف مجموعه های مجزایی از یكدیگر بودند، امكان تهاتر وجود نداشت.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، درباره مشكل سوخت گیری هواپیماهای ایرانی در فرودگاه های تركیه اظهار داشت: در مورد این مشكل هم مذاكراتی داشتیم و مقرر شد طرف تركیه ای بزودی نظر خویش را به ایران منتقل كند.
آدم نژاد در مورد پرسشی درباره راننده كامیون های ایرانی كه در تركیه زندانی اند، تصریح كرد: باید در این زمینه به یك ساختار كنترل واحد دست یابیم اما مهمتر از آن، این است كه به كنوانسیون ADR (موافقت نامه اروپایی حمل و نقل كالا) بپیوندیم. البته راننده زندانی اعدامی ایرانی در تركیه نداریم.
وی با اشاره به توافق دو كشور در مورد افزایش ساعات قرنطینه مرز بازرگان در ایران و گل بُلاغ در تركیه، افزود: به علت نبود قرنطینه در بعضی از ساعات، مشكلاتی برای تردد كامیون ها بوجود آمده بود كه در این زمینه طرف تركیه ای، نظر مساعد خویش را برای رفع مشكل اعلام نمود.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در مورد پلمب مخزن سوخت كامیون های تركیه ای كه از ایران تردد می كنند، اظهار داشت: ایران و تركیه از نظر تردد تعداد كامیون ها محدودیتی ندارند هرچند كه عبور كامیون های ایرانی از خاك تركیه نسبت به طرف مقابل بیشتر است. در گذشته هم به علت تفاوت نرخ سوخت در ایران و تركیه، مخزن سوخت كامیون های تركیه ای در مرز بازرگان پلمب می شد و این روش همچنان ادامه دارد. با این وجود اگر ناوگان تركیه ای بخواهند در ایران سوخت گیری كنند ما از آنها مابه التفاوت نرخ سوخت ایران با تركیه را دریافت می نماییم.

1398/02/10
13:49:27
5.0 / پنج
4220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان