مخالفت سنای آمریكا با لغو تحریمها ضد بزرگترین تولیدكننده آلومینیوم جهان

مخالفت سنای آمریكا با لغو تحریمها ضد بزرگترین تولیدكننده آلومینیوم جهان

به گزارش سیمان سنای آمریكا با تلاشها برای رفع تحریمها ضد سه شركت روسی همچون شركت تولیدكننده آلومینیوم روسال مخالفت كرد.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، پیشنهاد مطرح شده از جانب چاك شومر، رهبر حزب دموكرات در سنا كه برای رسیدن به تصویب نهایی به ۶۰ رای موافق نیاز داشت، تنها ۴۲ رای موافق در مقابل ۵۷ رای مخالف آورد.

وزارت خزانه داری آمریكا در دسامبر اعلام نمود كه می خواهد در ۳۰ روز آینده به تحریمهای وضع شده ضد سه شركت روسی در رابطه با اولگ دریپاسكا شامل شركت روسال، En+ و JSC EuroSibEnergo خاتمه دهد.

بر اساس گزارش پلاتس، این تحریمها كه در ششم آوریل سال قبل اعلام شدند، هفت تاجر روسی پرنفوذ، ۱۲ شركت تحت كنترل آنها و ۱۷ مقام دولتی روسیه را هدف گرفتند. شركتها و اشخاصی كه نام آنها اعلام شده است قادر به دسترسی به سیستم بانكی آمریكا نیستند و شهروندان آمریكایی حق معامله با آنها را ندارد و تمام اموال آنها در حوزه قضایی آمریكا بلوكه شده است.

روسال حدود ۶ درصد از آلومینیوم جهان را تولید می كند و معادن، كارخانه های ذوب و پالایشگاه هایی را در سراسر جهان از گینه تا ایرلند، روسیه و جامائیكا اداره می كند.مترجم: زهرا وثوقی

دبیر خبر: حسین غلامی


1397/10/27
22:42:58
5.0 / پنج
4127
تگهای خبر: تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان