نماینده مردم تهران خبر داد

فوت ۴۵۷۳ تهرانی در سال ۹۴ به علت آلودگی هوا

فوت ۴۵۷۳ تهرانی در سال ۹۴ به علت آلودگی هوا

به گزارش سیمان عضو مجمع نمایندگان تهران اظهار داشت: بر مبنای اعلام شهردار تهران، در سال ۹۴ در پایتخت ۴۵۷۳ نفر بر اثر آلودگی هوا جان خویش را از دست دادند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سید فرید موسوی در مراسم افتتاحیه شهرك حمل و نقل استان تهران با اشاره به اینكه بر مبنای آمار اعلامی سازمان تجارت جهانی، رتبه ایران در جهان از نظر فضای كسب و كار ۱۲۸ است، اظهار داشت: این بدان مفهوم است كه ۱۲۷ گزینه بهتر از ایران برای سرمایه گذاری وجود دارد. از همین رو ۳ فراكسیون امید، مستقلین و ولایی در مجلس جلسه ای برگزار كردند كه بهترین راه برای برون رفت از مشكلات اقتصادی را بهبود فضای كسب و كار دانسته اند و ارتقای این فضا را از نظر قانونگذاری در دستور كار قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینكه قانون به اندازه كافی در كشور وجود دارد اما در هنگام اجرا مشكلاتی پیش می آید، اضافه كرد: این مسائل نشان داده است ما در زمینه اجرای قوانین مشكل فرهنگی داریم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح پروژه شهرك شركت های حمل و نقل استان تهران اظهارداشت: افتتاح این پروژه منجر به كاهش یكی از مهمترین مشكلات پایتخت كه آلودگی زیست محیطی است، شده است. شهردار تهران دو روز قبل در نشست مجمع نمایندگان تهران اعلام نمود در سال ۹۴ در شهر تهران ۴۵۷۳ نفر فوتی به علت آلودگی هوا داشته ایم. همینطور ۱۵۰۰ نفر هم به مراكز بهداشتی-درمانی وابسته به شهرداری تهران به علت مشكلات تنفسی در اثر آلودگی هوا مراجعه نموده بودند.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه صنعت لجستیك ما از قوت بالایی برخوردار نیست، اضافه كرد: بخش لجستیك و حمل و نقل ۳۰ درصد قیمت تمام شده محصولات ایرانی را شامل می گردد كه این رقم بالا به مصرف كننده نهایی تحمیل خواهد شد. در حالیكه در كشورهای دیگر لجستیك ۷ تا ۸ درصد قیمت تمام شده كالا را در بر می گیرد.
وی با تاكید بر اینكه استان تهران علیرغم آنچه در اذهان شكل گرفته، آنچنان توسعه یافته نیست، افزود: این استان امسال رتبه ۱۸ كشوری از نظر تخصیص اعتبارات عمرانی را داشته است. ازاین رو راه اندازی چنین پروژه های عمرانی به توسعه استان كمك خواهد نمود.
موسوی درباره توسعه راه های مواصلاتی شهرستان های جنوب استان تهران بعنوان دروازه جنوبی پایتخت خاطرنشان كرد: آزادراه های اطراف شهرستان ری بسیار پرترافیك بوده و ترددهای گسترده ای از این آزادراه ها به سمت پایتخت و استان های همجوار انجام می گردد كه لازم است وزارت راه برای كاهش ترافیك راه های مواصلاتی جنوب استان تهران تدابیری باندیشد.
به گفته عضو كمیسیون اقتصادی مجلس: سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می گردد كه این حجم جمعیت نیازمند برخورداری از خدمات گوناگونی است. اگر این خدمات را به مهاجران و تازه واردها به استان ندهیم، نه تنها جلوی مهاجرت گرفته نمی گردد، بلكه پمپاژ ناامیدی به مردم هم خواهد بود.

1397/10/21
22:10:21
5.0 / پنج
4230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیمان سیمان