نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

ادامه ساخت مترو هشتگرد به قزوین طرحی اقتصادی می باشد

ادامه ساخت مترو هشتگرد به قزوین طرحی اقتصادی می باشد

سیمان: قزوین- نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادامه ساخت مترو از هشتگرد به قزوین یك طرح اقتصادی و توجیه پذیر است كه می تواند به اشتغال و اقتصاد استان كمك نماید و ما با جدیت پیگیر آن هستیم.


سیده حمیده زرآبادی در حاشیه افتتاح آزمایشی راه آهن قزوین به رشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: حمل و نقل یك سوژه موثر و مهم در كشور است و یكی از راههایی است كه می تواند به رونق اقتصادی كمك كرده و سبب صرفه جویی در هزینه ها شود و به سالم سازی محیط زیست هم كمك نماید. وی بیان كرد: پروژه راه آهن قزوین به رشت از سال ۸۵ كلید خورد و امروز به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید و پیش بینی شده حدود ۱۰ میلیون تن بار و بیشتر از ۳ میلیون مسافر در این مسیر جابجا شود. زرآبادی اشاره كرد: مناطق غربی كشور در روزهای تعطیل با ترافیك سنگین روبرو هستند و كاهش بار این ترافیك یكی از دغدغه های مسئولان است و راهكار اصلی آن توسعه شبكه ریلی است كه راه آهن قزوین به رشت بخشی از این مشكل را برطرف خواهدنمود.
وی بیان كرد: این پروژه مسیری امن با جاذبه های گردشگری خوبی است كه می تواند به رونق صنعت گردشگری استانهای قزوین و گیلان هم منجر شود و در كنار نقش اساسی در ترانزیت كالا در این عرصه باز اشتغالزا باشد. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: سالانه بیشتر از ۱۶ هزار نفر در جاده های كشور جان خودرا از دست می دهند و یكی از اولویت های مسئولان كشور برای كاهش این خسارت سنگین توسعه شبكه ریلی ایمن است. زرآبادی اظهار داشت: در كنار این طرح مهم یكی دیگر از برنامه های استان باید پیگیری ادامه ساخت مترو هشتگرد به قزوین باشد تا بتوانیم به نیازهای آینده استان در جابجایی مسافر پاسخ دهیم. وی اظهارداشت: وزیر سابق راه و شهرسازی با این طرح موافق نبود و داشتن مسیر راه آهن قزوین به تهران را جوابگوی نیازها می دانست در حالیكه تعریف مترو و مخاطبان ان و نیازهایی كه می تواند تامین كند با شبكه راه اهن جداست.
عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: قزوین با داشتن مراكز گوناگون دانشگاهی و بی از ۱۴۰ هزار دانشجو، بیشتر از سه هزار واحد صنعتی و بالغ بر ۱۰۰ هزار كارگر برای جابجایی باید چشم انداز روشنی برای آینده داشته باشد كه در این میان مترو می تواند بخشی از نیازهای دانشگاهی و صنعتی استان را برطرف كند. زرآبادی اظهار داشت: از طرح ادامه مترو هشتگرد به قزوین نمی توان چشم پوشی كرد و با جدیت ان را دنبال می نماییم و امیدواریم وزیر جدید راه و شهرسازی با آن موافقت و برای اجرا همراهی كند. وی بیان كرد: نزدیكی به پایتخت و موقعیت جغرافیایی مناسب و مسر عبور چند استان كشور از قزوین، تردد بالا ایجاب می كند نسبت به توسعه شبكه ریلی و جاده ای همت نماییم تا هزینه های این بخش كم شود.
زرآبادی اشاره كرد: زمینه دسترسی، كاهش هزینه ها و سوانح از دلایلی است كه سوژه ساخت مترو به قزوین را توجیه پذیر می كند و به اشتغالزایی باز منجر خواهد شد.

1397/09/04
17:32:53
5.0 / پنج
4356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیمان سیمان