سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای؛

ترانزیت كالا در نیمه نخست امسال به حدود ۵ میلیون تن رسید

ترانزیت كالا در نیمه نخست امسال به حدود ۵ میلیون تن رسید

سیمان: مدیركل دفتر ترانزیت وحمل نقل بین المللی سازمان راهداری اظهار داشت: در۶ ماه امسال بیش از۴میلیون و ۹۴۹هزارتن كالا از۳۲مرز فعال زمینی و آبی كشور ترانزیت شدكه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲درصد افزایش داشت.به گزارش سیمان به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، رضا نفیسی تصریح كرد: در نیمه نخست سال از مجموع كالاهای ترانزیت شده، یك میلیون و ۹۳۶ هزار تن را مواد نفتی و سه میلیون و ۱۲ هزار تن را مواد غیرنفتی تشكیل می داد.
به گفته وی، كالاهایی نظیر مواد سوختی، قطعات یدكی، انواع پنبه، محصولات كشاورزی و مواد غذایی مهمترین كالاهای غیرنفتی ترانزیتی بود.
نفیسی افزود: در مدت یاد شده، از میان گذرگاه های مرزی كشور بندر شهید رجایی با یك میلیون و ۴۶۷ هزار تن، سهم ۳۰ درصدی در ترانزیت ورود كالا داشت. بعد از آن مرز پرویزخان با ۲۴ درصد و باشماق با ۱۰ درصد در رده های بعدی قرار گرفت.
وی بیشترین حجم تردد كامیون های حامل بار ترانزیتی را از مبدا عراق به مقصد امارات اعلام نمود و اظهار داشت: بیشترین حجم كالاها در این مدت از پرویزخان به بندر امام (ره)، بندر شهید رجایی به مرز باشماق و بندر شهید رجایی به مرز دوغارون منتقل شد.

1397/07/26
18:15:27
5.0 / پنج
4217
تگهای خبر: حمل و نقل , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیمان سیمان