در ۵ ماهه امسال

بیشتر از 2500 بنگاه جدید

بیشتر از 2500 بنگاه جدید

به گزارش سیمان، جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است که در پنج ماهه سال جاری برای ۲۵۴۴ بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده که در نتیجه آن بیشتر از ۴۸ هزار و ۸۹۵ هزار اشتغال صنعتی ایجاد شده، اما آمارها در این حوزه نسبت به سال قبل کاهشی بوده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در پنج ماهه امسال برای ۹۱۷۹ بنگاه جواز تاسیس و برای ۲۵۴۴ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۳۸.۶ و ۱۲.۱ درصد کاهش داشته است.
سرمایه پیش بینی شده در طول این مدت برای جوازهای تاسیس معادل بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۵.۳ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در پنج ماهه امسال نیز بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است.
همین طور بر طبق این آمار، پیش بینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در پنج ماهه امسال صادر شده، برای ۲۴۴ هزار و ۷۲۹ نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در زمان مشابه پارینه با کاهش ۳۳.۹ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در طول این مدت نیز زمینه اشتغال ۴۸ هزار و ۸۹۵ نفر را فراهم نموده که نسبت به پنج ماهه پارینه حدود ۳۵.۵ درصد کاهش داشته است.
گفتنی ست که تعداد صدور جواز صنعتی به صورتی نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش تولید و پروانه های بهره برداری به مدلول واحدهایی است که فعالیت خودرا شروع کردند. بدین سبب برمبنای آمارها هم تمایل سرمایه گذاران و هم تعداد واحدهای جدید نسبت به زمان مشابه سال قبل کمتر بوده است.
منبع:

1401/07/07
12:41:28
0.0 / 5
163
تگهای خبر: بنگاه , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیمان سیمان