رستم قاسمی خبر داد؛

ایجاد تحول عظیم در زمینه راههای استان کرمان

ایجاد تحول عظیم در زمینه راههای استان کرمان

به گزارش سیمان به گزارش سیمان، وزیر راه و شهر سازی اظهار داشت: با اختصاص شش هزار میلیارد تومان اعتبار به راههای کرمان در مسافرت رئیس جمهور به استان تحول عظیمی در زمینه راههای استان ایجاد خواهد شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، وزیر راه و شهر سازی درنشست شورای هماهنگی راه و شهر سازی استان کرمان با اعلان اینکه نهضت ملی مسکن یکی از با اهمیت ترین دغدغه های شخص رییس جمهور است اظهار داشت: رییس جمهوری روزانه گزارش پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در کشور را پیگیری می کند.
رستم قاسمی استان کرمان را جز استانهای ضعیف در طرح ملی نهضت مسکن دانست و اضافه کرد: همه اختیارات وزیر به استانداران کشور برای پیشبرد این طرح اعطا شده است.
وی همکاری و پیگیری استاندار کرمان و مسئولان دستگاه های خدمت رسان به ویژه در تامین زیر ساختهای مورد نیاز راه اندازی مسکن را خواهان شد و گفت: تامین زمین مورد نیاز و آب برای راه اندازی مسکن در استان کرمان باید با سرعت پیگیری شود.
وزیر راه و شهر سازی از اجرائی شدن مصوبه واگذاری اراضی مازاد نیاز ادارات و دستگاهای دولتی برای طرح نهضت ملی مسکن آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این مصوبه هر دستگاهی تا شهریور ماه این مصوبه را اجرائی نکند تا اختتام شهریور ماه امسال اسناد مالکیت بصورت یکطرفه منتقل می شود.
وزیر راه و شهر سازی اضافه کرد: تا کنون ۷۰ در صد زمین مورد نیاز چهار ساله نهضت ملی مسکن در کشور تامین شده وبرای رفع اشکال متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در تامین سهم آورده اولیه برنامه ریزی شده است.
رستمی از اختصاص شش هزار میلیارد تومان اعتبار در مسافرت رییس جمهوری به استان به بخش راههای استان آگاهی داد و اضافه کرد: با این اعتبار تحول عظیمی در زمینه راههای استان صورت خواهد گرفت.
وزیر راه و شهر سازی اشاره کرد: با حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سهم ۲ درصد استان کرمان از معادن استان به جاده های استان تصویب شده و پیش بینی می شود سالانه اعتبارات مطلوبیت از این بخش به راههای استان تخصیص یابد.
مدیر کل راه و شهر سازی استان هم با ارائه گزارشی از مسائل مربوط به راههای استان اظهار داشت: وسعت خیلی زیاد استان کرمان و کمبود اعتبارات تخصیص یافته روند راه اندازی راههای جدید به ویژه باند دوم شریانهای اصلی را سخت کرده است.
حاجی زاده اضافه کرد: اکنون ۱۳ پروژه راهسازی در استان کرمان درحال راه اندازی است که با تسریع در پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومانی پیمانکاران این بخش سرعت بهره برداری از این طرح ها بیشتر می شود.
وی با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۹۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن در استان کرمان اشاره کرد: مراحل ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در استان شروع شده و تا کنون ۵۰ در صد زمین مورد نیاز واحدهای مسکونی این طرح تامین شده است.
حاجی زاده گفت: ۳۰۰ هکتار زمین نیز برای واگذاری به طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان درحال پیگیری است. مدیر کل راه و شهرسازی استان بافت های فرسوده شهر کرمان، تامین آب، حریم تأسیسات شهری، و تصمیمات سلیقه ای در هزینه های صدور پروانه را عمده چالشهای طرح نهضت ملی مسکن در استان برشمرد.

در این جلسه مدیران زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان همچون راه داری و حمل و نقل جاده ای، هواشناسی، راه آهن، فرودگاه ها، گزارشی از نیازها و چالشهای حوزه کاری خود ارائه کردند.


منبع:

1401/05/21
15:07:08
0.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان