اوضاع بی ام و وخیم خواهد شد؟

اوضاع بی ام و وخیم خواهد شد؟

به گزارش سیمان بی ام و پیشبینی تولید خویش را کاهش و در مورد نیمه دوم متغیر هم اخطار داد و عرضه انرژی در اروپا و تراشه در سرتاسر جهان را بعنوان دو عامل مهم برای رسیدن خودروساز به اهداف درآمدی تمام سال معرفی نمود.


به گزارش سیمان به نقل از رویترز، الیور زیپس، مدیر اجرایی بی ام و اظهار داشت: سفارش های جدید درحال کاهش بودند اما لیست سفارش برای چند ماه آینده پر باقی ماندند.
نیکلاس پیتر، مدیر امور مالی اضافه کرد: بخصوص تقاضا برای مدلهای الکتریکی بالا بود. او اظهار داشت که این خودروساز ممتاز در راه رسیدن به هدف خود برای دوبرابر کردن فروش خودرو های تمام برقی تا آخر سال قرار داشت و انتظار می رفت که رشد فروش کل ۵ تا ۱۰ درصد در نیمه دوم به علت بازارهای قوی آسیایی افزایش یابد.
با این وجود، بی ام و انتظار دارد تحویل آخر سال کمتر از رکورد ۲.۵۲ میلیون پارسال باشد. تشدید تحریم ها ضد روسیه، قطع عرضه گاز یا احتمال گسترش جنگ در اوکراین در پیشبینی آن لحاظ نشده است.
بی ام و در آلمان و اتریش سالانه حدود ۳۵۰۰ گیگاوات ساعت انرژی مصرف می کند که سه چهارم آن از گاز طبیعی تأمین می شود.
نظرسنجی نشان داد که وضعیت تجاری خودروسازان آلمانی در ماه جولای رو به وخامت است، به صورتی که حجم سفارشات عقب افتاده و انتظارات قیمت کاسته شده است.
بی ام و نسبت به رقیب مرسدس بنز که هفته گذشته چشم انداز درآمد خویش را برای سال پس از رشد سود و درآمد در سه ماهه دوم باوجود کاهش فروش واحد افزایش داد، منفی تر شد.
درآمد این خودروساز مستقر در مونیخ باوجود درآمدهای رو به رشد، در سه ماهه دوم با ۳۱ درصد کاهش به ۳.۴ میلیارد یورو (۳.۴۶ میلیارد دلار) همچنان از پیشبینی ۳.۱۳ میلیارد یورو در نظرسنجی پیشی گرفته است.1401/05/13
13:44:04
0.0 / 5
181
تگهای خبر: بازار , تحریم , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان