از سوی گمرك ایران؛

صادرات بنزین با قیمت لیتری ۲۷ سنت، تکذیب شد

صادرات بنزین با قیمت لیتری ۲۷ سنت، تکذیب شد

به گزارش سیمان سخنگوی گمرک از صادرات ۳۶۶ هزار تنی بنزین به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار در چهار ماهه سال جاری اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک عنوان کرد: از آغاز سال تا آخر تیرماه ۳۶۶ هزار تن بنزین به ارزش ۱۳۳ میلیون دلار به چهار کشور صادر شد.
وی اضافه کرد: امارات با خرید ۲۶۹ هزار تن، افغانستان با ۵۹ هزار تن، عراق با ۳۴ هزار تن و ارمنستان با چهار هزار تن، چهار کشور خریدار بنزین ایرانی در چهار ماه نخست سال جاری بودند.
لطیفی در مورد شایعات مطرح شده در مورد خرید ۲۷ سنتی هر لیتر بنزین اظهار داشت: گمرک بر مبنای بند «خ «ماده ۳ قانون امور گمرکی، مرجع رسمی آمار تجارت خارجی غیرنفتی کشور است، بر مبنای آمار ثبت شده، متوسط قیمت بنزین فروخته شده در سه سال قبل همواره بین ۳۵ تا ۳۸ سنت در ازای هر لیتر در نوسان بوده است و ۲۷ سنت اعلامی توسط برخی افراد کاملاً اشتباه بوده و اسناد و آمارهای گمرک، با این ادعا کاملاً فاصله دارد.
سخنگوی گمرک در انتها اضافه کرد: این ارزش بر مبنای فروش عمده تجاری و در محل مبدا تولید است و به منزله قیمت فروش نهایی در مقصد نیست و اصطلاحاً بهای تمام شده آن در مقصد با همه هزینه ها همچون بارگیری، انبارداری، حمل، بیمه، سود فروش، جابجایی پول و… و.، هزینه های سربار اعلام نمی گردد.

1401/05/12
20:57:16
0.0 / 5
178
تگهای خبر: ارز , ایران , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیمان سیمان